Міністерство фінансів США запровадило санкції проти росіян і російських компаній, які пов’язані з «кухарем» Путіна Євгеном Пригожиним. Його вважають керівником російської «фабрики тролів».

Про це повідомила пресслужба відомства.

Під нові санкції США потрапили вісім фізичних і сім юридичних осіб. Як зазначають у Мінфіні, вони безпосередньо підтримують російську Федеральну Службу безпеки, причетні до діяльності Пригожина у Центральноафриканській республіці, або ж допомагають російським суб'єктам ухилятися від американських санкцій.

Серед росіян, які потрапили в санкційні списки, Борис Гайкович, Єлена Іванова, Надія Кучумова і Владислав Занін (всі вони з Санкт-Петербурга); Александр Кузін, Дмитрій Ситий і Євген Ходотов, які проживають в Центрально-Африканській Республіці, а також Нікіта Ковалевський з Фінляндії (у нього є фінське громадянство).

Також у переліку — розташовані у Фінляндії компанії Acex OY, GCH Finland OY, Optima Freight OY і Unicum Trade Oy. За даними американського Мінфіну, всі вони розташовані за однією і тією ж адресою. Крім того, під санкції потрапили Lobaye Invest з ЦАР, ТОВ «М-Фінанс» і компанія «Океанос» з Санкт-Петербурга.

«У Євгенія Пригожина є міжнародна мережа прихильників для поширення його згубного політичного та економічного впливу по всьому світу. Сполучені Штати будуть продовжувати націлюватися на здатність Пригожина проводити операції по всьому світу», — цитує пресслужба міністра фінансів США Стівена Мнучіна.

Хто такий Пригожин?

Пригожин є лідером і фінансистом агентства інтернет-досліджень (IRA) — російської ферми тролів, яка вперше потрапила під американські санкції у 2018 році. Пригожина вважають також менеджером і фінансистом російської приватної військової компанії (ПВК) «Вагнер», найманці якої воюють в Україні, Сирії, Судані, Лівії та Мозамбіку.

Що за «фабрика тролів»?

Результати розслідування США про втручання в американські вибори 2016 року, оприлюднені в березні 2019 року, показали факти втручання РФ у виборчий процес у Сполучених Штатах. Активну участь втручанні брала саме російська «фабрика тролів».

У цій справі обвинувачення отримали 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед них і Євген Пригожин. За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».

Поділитись: