Сполучені Штати скасували понад 200 мільйонів доларів допомоги Палестині «на тлі погіршення відносин з її владою».

Сполучені Штати скасували понад 200 мільйонів доларів допомоги Палестині «на тлі погіршення відносин з її владою».

Про це повідомляє Reuters з посиланням на Державний департамент США.

Кошти, які призначалися для Сектору Гази, тепер спрямують на «більш пріоритетні проекти».

«Ми переглянули допомогу США…, аби впевнитися, що ці кошти витрачаються згідно з національними інтересами США», — йдеться у заяві Держдепу.

Куди саме спрямують призначені для палестинців кошти, джерело в Держдепі відповіло Reuters: «Ми будемо працювати з Конгресом, аби спрямувати ці кошти на інші пріоритети».

Зазначимо, що палестинськими вважаються дві території: Західний Берег ріки Йордан, який межує з Єрусалимом та Йорданією, та Сектор Гази.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Спротив невидимого міста» — репортаж із Західного берега річки Йордан

Раніше президент США Дональд Трамп пропонував скоротити допомогу Палестині через те, що вона «не хоче проводити переговори» з Ізраїлем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Зараз або ніколи: чи зможуть палестинці прорвати 12-річну блокаду — спецрепортаж із Сектору Гази

У березні 2018 року на кордоні Ізраїлю з Сектором Гази розпочалися протести, з часу яких загинуло щонайменше 140 людей — більшість з них були членами «ХАМАС». Палестинці вимагають від влади Ізраїлю повернути їм території, втрачені через утворення держави Ізраїль.

Після того, як Ізраїль проголосив незалежність, 156 тисяч палестинців, які проживали в межах Палестини, залишилися на території Ізраїлю. Оскільки ізраїльській владі не вдалося вислати їх як інших арабів, вони отримали громадянство Ізраїлю.

30 березня 1976 року Ізраїль окупував тисячі акрів земель, що належали палестинцям. Палестинський народ організував загальний страйк з метою протесту проти дій Ізраїлю.

На території Сектору Гази проживає майже 2 мільйони людей, і понад дві третини з них — біженці з Ізраїлю та їхні нащадки.

3 червня Ізраїль завдав ракетних ударів по об'єктах ХАМАС у Секторі Гази у відповідь на обстріл.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сильна держава для людей: досвід Ізраїлю

Наприкінці червня внаслідок зіткнень між протестувальниками та військовими на кордоні Ізраїлю з Сектором Гази двоє палестинців загинули, ще 415 людей дістали поранення. 

Білий дім звинуватив «ХАМАС» у сутичках в Секторі Гази.

Верховна представниця Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні закликала Ізраїль та Палестину до мирних переговорів через сутички в Секторі Гази та наполягала на проведенні розслідування зіткнень у Секторі Гази.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile