Сполучені Штати відправляють на Близький Схід 1000 військових та додаткові ресурси на тлі загострення напруженості з Іраном.

Про це сказали в Пентагоні, повідомляє CNN.

«У відповідь на запит Центрального командування США щодо додаткових сил і за порадою голови Об’єднаного керівництва штабів і у консультації з Білим домом, я санкціонував близько 1000 додаткових військ для оборонних цілей для вирішення питань, пов'язаних з повітряними, військово-морським та наземним загрозами на Близькому Сході», — заявив міністр оборони США Патрік Шанахан.

«Останні іранські атаки підтверджують надійні та достовірні дані розвідки, які ми отримали щодо ворожої поведінки іранських сил та їхніх проксі-груп, які загрожують персоналу та інтересам США в регіоні», — сказав він, додавши, шо США «не шукають конфлікту з Іраном».

За словами неназваного американського чиновника, в складі нових сил будуть розгорнуті підрозділи повітряної розвідки та системи протиракетної оборони для захисту наземних військ.

Нагадаємо, 16 червня державний секретар США Майка Помпео повідомив, що Вашингтон опрацьовує «повний спектр варіантів», включаючи військовий, протидії дестабілізуючій діяльності Ірану.

Раніше повідомлялося, що за кілька годин до вибухів на двох танкерах в Оманській затоці 13 червня Іран спробував збити американський безпілотний літальний апарат ракетою класу «земля-повітря».

13 червня в Оманській затоці зазнали аварії два танкери, що належать норвезькій і японській компаніям. За даними ЗМІ, судна стали жертвами торпедної атаки. Іранські екстрені служби врятували 44 моряки. Інших підібрав на борт військовий корабель США.

Сполучені Штати Америки звинуватили у напад Іран і відправили в район Оманської затоки есмінець USS Mason.

Пізніше міністерство закордонних справ Великої Британії услід за США поклало на Іран відповідальність за нещодавні інциденти із танкерами в Оманській затоці.

Поділитись: