Державний департамент США запровадив санкції проти колишнього лідера Куби Рауля Кастро та членів його сім’ї через «грубе порушення прав людини» на Кубі під час його правління. Сім’ї Кастро заборонили в’їзд у США.

У Держдепі зазначили, що Рауль Кастро керував системою, яка зробила можливими довільні затримання кубинців та велику кількість політичних в’язнів. За даними США, спецслужби Куби також брали участь в операціях в Венесуелі, де зокрема застосовували тортури. Таким чином у Держдепі заявили про причетність Кастро, який підтримував дії президента Ніколаса Мадуро, причетний до порушень прав людини й у Венесуелі.

«США категорично підтримують захист прав кубинців і венесуельців. Ми продовжимо використовувати дипломатичні та економічні заходи, щоб допомогти венесуельцям домогтися змін, яких вони заслуговують», — йдеться у повідомленні Держдепу.

У червні 2019-го США ввели нові санкції проти Куби, які повинні істотно ускладнити співпрацю острова з країнами Півдня. Крім того, були прийняті візові санкції щодо посадових осіб у Гавані у зв'язку з існуючою практикою відряджень співробітників системи охорони здоров'я за кордон. У Вашингтоні вважають, що медиків «фактично примушують до праці в інших країнах». У Гавані ці звинувачення заперечують.

Рауль Кастро — молодший брат лідера Кубинської революції Фіделя Кастро. Він став лідером Куби, коли брат відійшов від справ у 2006 році. Головним досягненням Рауля Кастро на посту президента вважають відновлення відносин з США. За його правління у 2016 році на Кубу вперше в сучасній історії прилетів президент США, тоді це був Барак Обама. Відносини США та Куби погіршилися, коли у США обрали президентом Дональда Трампа.

Поділитись: