Влада Мальти 26 травня повідомила про конфіскацію лівійської валюти — динарів — на загальну суму 1,1 мільярда доларів США, яка виявилася підробленою. Її надрукувало російське державне підприємство «Госзнак», йдеться в повідомленні Державного департаменту США.

Держдеп підкреслив, що валюта призначалася для «незаконного паралельного утворення», яке не є легітимною владою в країні. У заяві також ідеться про те, що єдиною законною установою, що може розпоряджатися валютою в Лівії, є Центральний банк у Триполі, де діє міжнародно визнаний Уряд національної єдності Фаїза Сараджа.

«Цей інцидент укотре підкреслює, що Росії потрібно припинити свої злоякісні й дестабілізаційні дії в Лівії», — йдеться в заяві.

Своєю чергою, російський МЗС заявив, що в Лівії наразі фактичне двовладдя, тому там діють два центральних банки: один — уже згаданий у Триполі, а інший — у місті Бенгазі, яке контролює Лівійська національна армія на чолі з генералом Халіфою Хафтаром.

Відомство фактично підтвердило, що «Госзнак» справді друкував лівійські динари для уряду Хафтара, оскільки вони були «необхідні для підтримання стабільного функціонування всієї лівійської економіки».

«Тож фальшивими є не лівійські динари, а американські заяви», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше Командування Збройних сил США в Африці (Africom) представило фотодокази переправлення Росією військових літаків до Лівії для підтримки тамтешніх російських найманців із приватної військової компанії «Вагнер». У Росії пізніше заявили, що не направляли своїх військових до Лівії, а також там немає їхніх бойових літаків.

У Лівії після повалення режиму Муамара Кадафі з 2014 року існує щонайменше чотири паралельні уряди. Найбільше влади має міжнародно визнаний Уряд національної єдності на чолі з Фаїзом Сараджем, який базується в столиці країни Триполі і який підтримала ООН, та Лівійська національна армія на чолі з військовим генералом Халіфою Хафтаром на сході країни.

Із квітня 2019 року Хафтар оголосив про масштабний наступ на Триполі з метою встановити контроль над усією Лівією та повалити Сараджа.

Поділитись: