Фото, надані Командуванням Збройних сил США в Африці, де показані російські реактивні винищувачі, відправлені в Лівію
Фото:

Africom

Командування Збройних сил США в Африці (Africom) звинуватило Росію в направленні на територію Лівії своїх реактивних винищувачів для підтримки російських найманців.

Останні воюють на боці однієї зі сторін лівійської громадянської війни — Лівійської національної армії під проводом генерала Халіфи Хафтара. Інша сторона — визнаний ООН Уряд національної єдності на чолі із Фаїзом Сараджем.

Як ідеться в повідомленні Africom, винищувачі вилетіли з авіабази в Росії, звідки вони дісталися Сирії й були замасковані так, аби не видаватися російськими. Після цього вони, за оцінками американських військових, відправилися на територію Лівії для підтримки дій найманців приватної військової компанії «Вагнер».

«Росія, вочевидь, намагається схилити шальку терезів у війні в Лівії на свою користь. … Тривалий час Росія заперечувала весь масштаб свого втручання в лівійську війну. Що ж, тепер його вже не заперечиш», — вважає генерал армії США Стівен Таунсенд, який очолює Africom.

Наразі Росія не прокоментувала заяви американських військових.

Фото, надані Командуванням Збройних сил США в Африці, де показані російські реактивні винищувачі, відправлені в Лівію
Фото:

Africom

РФ ніколи на офіційному рівні не підтверджувала своєї участі у війні в Сирії, хоча неодноразово долучалася до спроб налагодити перемовини між Урядом національної єдності Сараджа та Лівійською національною армією Хафтара.

Водночас протягом останніх років у ЗМІ з’являлися численні свідчення участі на боці ЛНА найманців приватної військової компанії «Вагнер», яку пов’язують із наближеним до Путіна олігархом Євгенієм Пригожиним.

BBC нагадує, що 18 травня УНЄ повідомив, що під час наступу на сили Хафтара помітив понад 1000 бійців «Вагнера», які тікали з району на південь від Триполі на російських транспортних літаках. Цього не підтвердили ані Росія, ані Хафтар.

Водночас ще в березні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган в інтерв’ю журналістам заявив, що у Лівії воюють 2500 бійців приватної військової компанії «Вагнер», і показав фотографію, де начебто глава «Вагнера» стоїть поруч із міністром оборони Росії Сергієм Шойгу.

Фото, надані Командуванням Збройних сил США в Африці, де показані російські реактивні винищувачі, відправлені в Лівію
Фото:

Africom

У Лівії після повалення режиму Муамара Кадафі з 2014 року існує щонайменше чотири паралельні уряди. Найбільше влади має міжнародно визнаний Уряд національної єдності на чолі з Фаїзом Сараджем, який базується в столиці країни Триполі і який підтримала ООН, та Лівійська національна армія на чолі з військовим генералом Халіфою Хафтаром на сході країни.

Із квітня 2019 року Хафтар оголосив про масштабний наступ на Триполі з метою встановити контроль над усією Лівією та повалити Сараджа.

Поділитись: