Народним депутатом замість Ірини Венедіктової, яку призначили виконувачкою обов'язків директора Державного бюро розслідувань, ймовірно стане директор із GR-комунікацій фестивалю Atlas Weekend Олександр Санченко.

Про це у привітанні Венедиктової уточнила її колега по фракції, Євгенія Крачук.

«Ірина Венедіктова, вітання з призначенням у ДБР! Розумна, сильна і принципова! І нарешті перша жінка на чолі правоохоронного органу. Тим часом Олександру Санченку, приготуватися — робота в Раді вже чекає», — написала вона.

На сайті Центральної виборчої комісії список депутатів, які пройшли до «Слуги Народу» закриває Сергій Мандзій. Наступний за списком, хто може пройти до Ради, — Олександр Санченко.

Санченко народився у Сумах, згодом отримав фінансову освіту в Міжнародному університеті фінансів.

Наразі він працює директором зі зв'язків з держорганами і корпоративної соціальної відповідальності музичного фестивалю Atlas Weekend.

Санченко був засновником всеукраїнського конкурсу краси, кмітливості та таланту «СтудМіс України», а також співорганізатором проєкту Kyiv Free Wi-Fi й координатором у Red Bull Ukraine.

Нагадаємо, 27 грудня 2019-го президент Володимир Зеленський звільнив Романа Трубу з посади директора Держбюро розслідувань. До призначення нового директора його обов'язки буде виконувати депутатка від фракції «Слуга Народу», глава комітету Верховної Ради з питань правової політики й правосуддя Ірина Венедіктова.

Нагадаємо, закон про перезавантаження ДБР народні депутати остаточно ухвалили 3 грудня. А 24 грудня його підписав президент.

Документ про Держбюро розслідувань передбачає, що відомство буде не центральним органом виконавчої влади, а державним правоохоронним органом.

Ухвалений закон передбачав дочасне припинення повноважень голови Державного бюро розслідувань Романа Труби та його заступників. Згідно з новим законом, глава Бюро самостійно буде здійснювати керівництво органом, не розділяючи повноваження із заступниками, як це визначав передній закон. Також директор ДБР отримує повноваження особисто призначати та звільняти своїх заступників.  

Самого директора ДБР призначатиме президент України за поданням комісії з проведення конкурсу. Таку комісію залишили у складі дев’яти осіб, як і було раніше: по три особи від президента, парламенту та три кандидатури міжнародних партнерів, затверджені урядом.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile