Світ

Стан здоров’я Сенцова залишається задовільним — служба виконання покарань РФ

13 липня, 2018 17:38
Світ/Стан здоров’я Сенцова залишається задовільним — служба виконання покарань РФ
Зберегти
Вигляд
Стан здоров’я українського режисера, політв’язня Олега Сенцова залишається задовільним.

Стан здоров’я українського режисера, політв’язня Олега Сенцова залишається задовільним.

Про це повідомляє Рада з прав людини при президенті РФ.

«Рада отримала від Федеральної служби виконання покарань Росії актуальну інформацію про стан здоров’я засудженого Олега Сенцова», — зазначають у Раді.

У листі відзначають, що Сенцов знаходиться під постійним наглядом медпрацівників колонії.

«Щодня Сенцова оглядають медичні працівники установи, проводяться клініко-лабораторні дослідження. Йому призначена і проводиться підтримуюча терапія, спрямована на підтримку основних функцій органів і систем організму, недопущення розвитку ускладнень. Фактів відмови Сенцова від медичної допомоги і терапії не зареєстровано. Стан здоров’я оцінюється як задовільний», — йдеться у листі від Федеральної служби виконання покарань Росії.

Лист голови Ради з прав людини при президенті РФ уповноваженій з прав людини Верховної Ради України Людмилі Денісовій Фото: Рада з прав людини при президенті РФ

Як повідомили у Раді, голова РПЛ Михайло Федотов направив відповідну інформацію про здоров’я Сенцова уповноваженій з прав людини Верховної Ради України Людмилі Денісовій.

Нагадаємо, мати українського режисера, політв’язня Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

У Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні. 

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Пов`язані новини