Міністерство культури України розпочало процедуру надання Музею на Поштовій площі в Києві статусу пам’ятника національного значення.

Міністерство культури України розпочало процедуру надання Музею на Поштовій площі в Києві статусу пам’ятника національного значення.

Про це Громадському повідомила заступниця міністра культури Тамара Мазур.

За її словами, 8 серпня експертна комісія при Міністерстві культури рекомендувала відомству розглянути питання щодо включення археологічних знахідок до Державного реєстру пам’ятників у категорії «пам’ятник археології національного значення».

Також Мазур розповіла, що Мінкульту рекомендується розглянути можливість включення знахідок на Поштовій до категорії «пам’ятник історії».

Ці рекомендації дозволяють відомству розпочати процедуру внесення пам’ятки до державного реєстру.

Водночас, як зазначила Мазур, для завершення цієї процедури влада Києва має допрацювати та повторно внести в Мінкульт пакет документів стосовно Поштової площі.

Раніше консультаційна рада при Управлінні охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації затвердила національний статус об'єкта культурної спадщини на Поштовій площі за видами історія та археологія.

Нагадаємо, на Поштовій віднайдена частина вулиці часів Київської Русі. 21 червня Київрада проголосувала за проект рішення щодо Поштової площі у столиці, який не передбачає створення музею та припинення інвестиційного договору про будівництво торговельно-розважального центру. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопки на Поштовій: артефакти часів Київської Русі проти торговельного центру.

27 червня під Міністерством культури вимагали надати знахідкам на Поштовій статусу національного значення. 5 липня Рада закликала уряд створити музей на Поштовій площі

Чотири громадські організації та археологи почали протест через рішення влади столиці щодо Поштової. А одна з активісток навіть оголосила голодування

20 червня учасники акції протесту демонтували ворота та зайняли будівельний майданчик на Поштовій площі, вимагаючи у Київської міської ради ухвалити рішення про створення музею.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Площа розбрату: чому активісти не йдуть з Поштової?

Поділитись: