Кілька громадських організацій оприлюднили спільну заяву на захист співзасновниці видання «Заборона» Катерини Сергацкової. Серед підписантів — інтернет-проєкт, матеріал про який писала «Заборона».

Про це йдеться у спільному зверненні, яке 15 липня оприлюднив StopFake.

«Ми, організації та медіа, зокрема — учасники Медіаруху, категорично засуджуємо тиск та погрози життю головній редакторці видання «Заборона» Катерині Сергацковій. Ми також глибоко вражені інформацією про те, що журналістка змушена була покинути Київ внаслідок цього тиску і погроз, в тому числі, з боку праворадикалів, а також масового булінгу в соцмережах», — йдеться в заяві.

Автори заяви назвали «надзвичайно обурливим» ту обставину, що тиск на Сергацкову почався після того, як її колишній колега Роман Скрипін оприлюднив допис про неї, розмістивши фото журналістки з її малолітнім сином. Саме цей допис вони вважають поштовхом до цькування Сергацкової.

«Якість журналістських матеріалів та порушення журналістських стандартів мають бути предметом ґрунтовної професійної дискусії, за участі організацій саморегулювання, таких як Комісія журналістської етики, Незалежна медійна рада. Але у жодному разі не може слугувати підставою для закликів до розправи, погроз смертю і не має ставати причиною для переслідування чи припинення роботи журналістів», — вважають підписанти.

Громадські організації закликали правоохоронців «втрутитися в ситуацію та захистити журналістку Катерину Сергацкову та її родину».

Наразі під цією відкритою заявою підписалися сім організацій: Інститут масової інформації, «Детектор медіа», StopFake, Центр прав людини Zmina, «Платформа прав людини», Донецький інститут інформації та Харківська правозахисна група.

Перед цим Ініціатива незалежних журналістів «34» також засудила цькування Катерини Сергацкової, закликавши правоохоронні органи, зокрема, Національну поліцію, оперативно розслідувати заяву щодо погроз, які журналістка та її родина продовжують отримувати внаслідок публічних висловлювань Романа Скрипіна.

Зазначимо, 14 липня правозахисна організація Human Rights Watch написала, що журналістка «Заборони» Катерина Сергацкова піддалась цькуванню у соціальних мережах. Користувачі також розмістили її домашню адресу, фото її помешкання та п’ятирічного сина.

У Human Rights Watch закликали українських правоохоронців розслідувати факти погроз журналістці та забезпечити її безпеку. 

Видання «Детектор Медіа» пояснює, що «Заборона» Сергацкової опублікувала матеріал про фактчекінговий проєкт StopFake, в якому припускала зв’язки цієї організації з ультраправими. Після цього Роман Скрипін звинуватив Сергацкову в тому, що вона є агентом Кремля, і написав образливі пости про неї.

Видання Independent повідомляє, що Сергацкова разом з родиною 13 липня залишила Київ, відчуваючи небезпеку для свого життя.

Поділитись: