Міністерство закордонних справ України назвало повернення російським МЗС ноти протесту через проведення «параду» в кримському Севастополі «страусячою поведінкою російської дипломатії — повернути документ, ніби й не було».

Про це йдеться у відповіді українського МЗС на запит «Укрінформу».

Там зазначається, що українські дипломати «не здивовані фактом повернення російським МЗС ноти протесту України» через проведення так званого «військово-морського параду» РФ «із пропозицією Україні "позбутися ілюзій і звикнутись з тим фактом, що Крим і Севастополь є невід’ємною частиною Росії"».

«Звиклись ми лише з фактом страусячої поведінки російської дипломатії — повернути документ, ніби й не було», — йдеться в коментарі МЗС України. Там наголосили, що це РФ має звикнути до того, що подібна її поведінка буде зафіксована як чергове правопорушення і використана як доказ у справах щодо агресії в Україні.

Нагадаємо:

  • 28 липня Міністерство закордонних справ України передало до Росії ноту протесту через так званий «військово-морський парад» підрозділів Чорноморського флоту Росії, який провели у Севастополі 26 липня.
  • 29 липня МЗС Росії заявило, що повернуло Україні без розгляду ноту протесту щодо проведення «військово-морського параду» підрозділів Чорноморського флоту РФ в тимчасово окупованому Севастополі. І порадило Україні «позбутися ілюзій та звикнути до того, що Крим та Севастополь — невіддільна частина Росії».

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: