Життя / Соціальний захист

Субсидію грошима з 1 березня отримають 4 мільйона українців — уряд

РБК-Україна
Життя/Соціальний захист/Субсидію грошима з 1 березня отримають 4 мільйона українців — уряд
Зберегти
Вигляд
У міністерстві соціальної політики повідомили, що субсидії у грошовій формі отримають понад 4 мільйони українців. Монетизація розпочнеться з 1 березня.

«Таких людей, які отримують субсидії, понад 4 мільйони, які отримують їх сьогодні та будуть отримувати у готівковій формі з 1 березня 2019 року», — повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева під час виступу у Верховній Раді.

За його словами, однією з умов отримання субсидії є те, що така особа не повинна «дурити державу» та вказувати чесні доходи у своїх деклараціях.

6 лютого Кабмін затвердив перехід до виплати субсидій готівкою з березня 2019 року.

Нагадаємо, що 17 січня стало відомо, що в уряді готуються до запровадження ще одного способу виплати субсидій, який діятиме паралельно з анонсованою раніше монетизацією. Так, там пропонують виплачувати субсидії готівкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд почне давати гроші замість субсидій у березні. Підганяє сам президент

Відтак, в уряді пропонують, щоб з березня до травня в Україні діяло паралельно дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, відповідно до якої кошти за субсидіями надходитимуть на рахунок в Ощадбанку, проте споживачі не зможуть ними скористатися, та нова, в межах якої субсидії виплачуватимуть безпосередньо споживачам грошима.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гроші замість субсидій: як це працюватиме

27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Закони, які стали чинними: що міняється в житті українців з 1 січня 2019

Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидій до жовтня 2019 року.

Зокрема, перехід на монетизацію субсидій відбудеться у 3 етапи. Першим етапом передбачається, що з 1 січня 2019 року монетизується субсидія для 100-150 тисяч сімей, які звернулись за субсидіями з новим пакетом документів.

Починаючи з травня відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня відбудеться повний перехід на монетизацію субсидій.

Пов`язані новини