Інна «Пума» та Владислав «Буча» Грищенки у Печерському суді, 4 лютого 2020 року
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Печерський суд на три місяці продовжив термін досудового розслідування у справі щодо замаху на життя бізнесмена з Івано-Франківщини Михайла Чекурака у липні 2018 року, де фігурує подружжя Грищенків Інна «Пума» та Владислав «Буча».

Про це hromadske повідомив адвокат Владислава Грищенка Віталій Ковальчук та підозрювана Інна Грищенко.

За словами Грищенка, попри те, що суд дав дозвіл на повторний відбір ДНК подружжя, в них їх досі не відібрали. Також ми запитали у підозрюваної про нові обшуки, зокрема в Олександра Корнієвського, Івана Каралюса та Віктора Балацького, про які ми розповідали в матеріалі. Але вона зазначила, що їй про це нічого невідомо, а з хлопцями вона не знайома:

«Я з «Айдаром» навіть на фронті не перетинатися. Мій чоловік також, я знаю це стовідсотково  У нас є свій «Кулібін», але це не той, якого мають на увазі», — сказала Грищенко.

Також вона підтвердила, що її чоловік Владислав у 2016 році перебував під контролем МВС, адже брав участь у викритті замовного вбивства фермера з Дніпропетровщини Володимира Зоренка, але додала, що деталей справи не знає.

Також суд продовжив запобіжний захід підозрюваному Владиславу Грищенку на два місяці та розглядає продовження Василю Шкондеюку — підозрюваному замовнику. 

Слідство встановило, що влітку 2018 року підозрюваний Василь Шкондеюк замовив у підозрюваного Владислава Грищенка вбивство Михайла Чекурака — бізнесмена з Косового Івано-Франківської області. За версією слідства, Грищенко залучив до злочину свою дружину Інну Грищенко та Івана Вакуленка. Так, Вакуленко орендував автомобіль, на якому возив Грищенка до Косового, а ДНК дружини виявили на вибуховому пристрої, який підклали під автомобіль бізнесмена. Вибухівку вчасно помітили, вона не спрацювала. Усім трьом підозрюваним інкримінують замах на вбивство.

Також голоси Інни та Владислава Грищенків фігурують у телефонних розмовах, опублікованих МВС у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. 

Раніше у МВС пояснили, що Владиславу та його дружині Інні не повідомили про підозру у справі Шеремета, тому що вони фігурують як особи, які можуть володіти певною інформацією, нібито саме з такого вибухового пристрою, який знайшли на Івано-Франківщині, підірвали Павла Шеремета. 

За даними слідства, «Буча»виготовив вибуховий пристрій на основі речовини гексоген. Саме на його основі був виготовлений вибуховий пристрій, яким підірвали автівку Шеремета. Залишки цієї речовини вилучили у пристрої, що знайшли під час обшуків у підозрюваного Антоненка.

За словами прокурора у справі замаху на бізнесмена в Івано-Франківську, вибухові пристрої мали різний корпус. Також пристрій у справі щодо замаху був ручного управління, а у справі Шеремета — дистанційного. Також у справі Шеремета не назвали підозрюваного, який виготовляв вибуховий пристрій. Владислава Грищенка у січні допитали у справі Шеремета.  У коментарі hromadske Владислав Грищенко пояснював, що не знав у час вбивства Шеремета фігурантів цієї справи, а також агресивно реагував на питання про співпрацю з СБУ. 

Голова Служби безпеки України Іван Баканов не виключає, що фігуранти справи Шеремета могли співпрацювати із СБУ. Андрій Портнов, колишній голова АП Януковича, поширив відео спілкування Владислава Грищенка з нібито генералом СБУ Андрієм Омельченком як нібито доказ співпраці підозрюваного з відомством. Водночас, за даними слідства, після того, як подружжя затримали у листопаді 2019-го, Дугарь була в них удома — слідкувала за квартирою. А Петро Киян — чоловік Юлії Кузьменко — перегнав із Івано-Франківської області автомобіль подружжя та віддав ключі саме Яні. 

Поділитись: