Народного депутата 3-8 скликань Костянтина Жеваго дозволили відправити під варту у межах розслідування про причетність до розкрадання 2,5 мільярдів гривень зі свого банку «Фінанси і кредит». Також Жеваго оголосили у міжнародний розшук.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

«Слідчий суддя задовільнив клопотання підтримане прокурором Генеральної прокуратури України про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою колишньому народному депутату України ІІІ-VIII скликань, який підозрюється в організації розтрати майна одного з банків України та легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах», — повідомили у ГПУ.

Там зазначають, що досудове розслідування у справі про розкрадання коштів з банку «Фінанси і кредит» веде Державне бюро розслідувань за процесуального керівництва ГПУ. Обмежувальний захід у вигляді тримання під вартою суд ухвалив через те, що Жеваго систематично не являється до суду. Крім цього суд оголосив Жеваго у міжнародний розшук.

«Вказана ухвала суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є підставою для затримання підозрюваного за межами України та видачі такої особи компетентним органам України», — додають у Генпрокуратурі.

27 вересня Державне бюро розслідувань заочно оголосило підозру колишньому депутату Костянтину Жеваго у причетності до розкрадання у банку «Фінанси та кредит».

23 вересня Жеваго викликали у ДБР на 27 вересня, аби оголосити про підозру.

Нагадаємо, у Фонді гарантування вкладів повідомляли, що з банку олігарха Жеваго незаконно вивели 5 мільярдів гривень.

Також Жеваго приховав у декларації 480 тисяч доларів заробітної платні від британської компанії Ferrexpo PLC та майже 7 тисяч швейцарських франків пенсії. Окрім того, депутат не вказав у деклараціях, що є кінцевим бенефіціарним власником компанії Ferrexpo PLC, зареєстрованій у Британії.схеми з розкрадання 2,5 мільярда гривень банку «Фінанси та Кредит».

Поділитись: