Шостий апеляційний суд Києва дозволив депутату-втікачу Олександру Онищенку балотуватися на виборах до Верховної Ради.

Фото рішення суду опублікував у Facebook активіст Олександр Бурмашин.

Суд визнав, що Олександр Онищенко впродовж останніх трьох років не переховувався від правоохоронців, а навчався верхової їзди в Іспанії, пише «Слідства.Інфо». 

«Згідно з листом ТОВ «Конюшня Бутенко О.», остання направила Онищенка за кордон на навчання до Школи верхової їзди «Середземний кінний тур Оліва Нова» (Іспанія). Відповідно до довідки від 5 липня 2019 року, Онищенко Олександр Романович у період з 1 червня 2016 по теперішній час проходив і проходить навчання», — йдеться у рішенні суду, яке є в розпорядженні журналістів.

Суд визнав, що цей лист є достатнім доказом, що Онищенко був поза межами України з поважних причин, і зобов’язав Центральну виборчу комісію зареєструвати його кандидатом у депутати від «Соціалістичної партії України» по 93 мажоритарному виборчому округу. ЦВК має два дні, що оскаржити це рішення у Верховному суді.

Раніше Верховний Суд уже двічі розглядав аналогічну справу за позовом Онищенка і відмовив йому в задоволенні позовних вимог.

Нагадаємо:

  • Онищенко фігурує у справі про розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із «Укргазвидобуванням» у грудні 2015 року. За версією слідства, в період з січня 2013 по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого «Укргазвидобування» зазнало збитків на більш ніж 740 млн грн.
  • Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Онищенка, який фігурує у справі, оголосили в розшук.
  • Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.
  • 5 липня 2016 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові.
  • 29 липня 2016 року Онищенко заявив про своє перебування в Лондоні.
  • Наприкінці лютого 2017 року Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенкові депутатську недоторканність.
  • 19 квітня 2018 року Онищенко оприлюднив частину запису розмови нібито з президентом Петром Порошенком.
Поділитись: