Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду Києва
Фото:

Вікторія Рощина / Громадське

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва відхилив вимогу скасувати реєстрацію Володимира Зеленського як кандидата в президенти України. Про це із залу суду передає кореспондентка Громадського.

Колегія суддів не встановила порушень кандидатом Зеленським, наголосила суддя.

«Потрібен не лише факт розповсюдження, а й факт із закликом голосувати за певного кандидатом. Вказана особа (Зеленський, ред.) не здійснювала закликів голосувати, а лише повідомила громадян про подію», — додав суддя.

Обставини, про які повідомив позивач, можуть бути лише підставою для винесення попередження ЦВК для Зеленського, пояснили судді.

«Суд вирішив у задоволенні адміністративного позову Андрія Хілька до Володимира Зеленського та Центральної виборчої комісії відмовити», — наголосила суддя.

Позивач має право оскаржити рішення. Захисники Зеленського заявили, що вони рішенням суду задоволенні.

Нагадаємо, ввечері 20 квітня стало відомо, що Шостий апеляційний адміністративний суд Києва має розглянути позов із вимогою скасувати реєстрацію Володимира Зеленського як кандидата в президенти.

Сам спостерігач Андрій Хілько також заявив, що він не є представником чинного президента Петра Порошенка, а діє із власних мотивів. Хілько заявив, що він подав позов як спостерігач за виборами в окрузі №221 (Київ) від громадської організації «Українська асоціація акціонерів».

За його словами, його обурило те, що Зеленський безкоштовно роздавав квитки на дебати на «Олімпійському». На його думку, відповідно до закону, це можна вважати підкупом.

У штабі кандидата у президенти Володимира Зеленського у коментарі Громадському заявили, що позов Хілька «не має ніякої перспективи і є абсолютно безпідставним».

Як пояснила Ольга Айвазовська, голова правління громадянської мережі ОПОРА, яка спостерігає за виборами в Україні, «підстав для оскарження реєстрації зараз не може бути».

«Немає у законі ніяких підстав для задоволення позову, щоб не було (вказано) в позовних вимогах. Сьогодні вже через суд не можна навіть бути включеним до списку виборців, не те, що скасовувати реєстрацію кандидата. Це не афера, а інформаційна провокація», — сказала Айвазовська.

21 квітня в Україні відбудеться другий тур виборів президента. На посаду претендують шоумен та бізнесмен Володимир Зеленський і чинний президент Петро Порошенко. У першому турі кандидати отримали 30,24% і 15,95% відповідно. Офіційні результати другого туру оприлюднять до 4 травня. До 3 червня новообраний президент вступає на посаду.

Поділитись: