УКРАЇНА

Суд Москви пообіцяв ухвалити рішення щодо візиту омбудсмена до політв’язня Сущенка

26 червня, 2018 11:54
УКРАЇНА/Суд Москви пообіцяв ухвалити рішення щодо візиту омбудсмена до політв’язня Сущенка
Зберегти
Вигляд
Московський міський суд пообіцяв ухвалити 26 червня рішення щодо консульського запиту на відвідування журналіста, політв’язня Кремля Романа Сущенка уповноваженою Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою.

Московський міський суд пообіцяв ухвалити 26 червня рішення щодо консульського запиту на відвідування журналіста, політв’язня Кремля Романа Сущенка уповноваженою Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою.

Про це Денісова повідомила у Facebook.

Омбудсмен зазначила, що провела зустріч з виконувачем обов’язків голови Московського міського суду Дмитром Фоміним.

«Він повідомив мені, що консульський запит на моє відвідування Романа Сущенка досі на розгляді. Втім пообіцяв, що рішення ми отримаємо сьогодні. Починаючи з 15.00 будемо їм телефонувати», — написала Денісова.

Нагадаємо, російський омбудсмен Тетяна Москалькова 26 червня приїхала до України для того, щоби відвідати громадян РФ, утримуваних в українських в'язницях, а також кримського дезертира Максима Одинцова, якого звинувачують у державній зраді.

Проте в офісі українського омбудсмена заявили, що Москалькову не пустять до росіян, поки Денісову не допустять до українських політв'язнів.

Нагадаємо, що після телефонної розмови президентів Росії та України уповноважені з прав людини двох країн домовилися відвідати по 34 ув’язнених.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка

21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини