Старобільський районний суд Луганської області продовжив арешт екс-голові фракції Партії регіонів Олександру Єфремову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 31 січня 2019 року. Про це повідомив адвокат Андрій Смирнов. За його словами, це вже 14-е продовження арешту Єфремову.

Водночас, адвокат додав, що рішення про продовження запобіжного заходу було ухвалене з порушеннями норм закону.

За його словами, Єфремова мали доправити до лікарні, до суду прибула швидка допомога. Після цього Єфремова силоміць забрали із швидкою і знову відвели до залу суду, де ухвалили рішення про продовження запобіжного заходу.

«Суддя Пелих, нервово бігаючи по коридору суду, з кимось поговорив по телефону. Щось прошепотів начальнику конвою... Просто викрали людину з автомобіля швидкої допомоги, заблокувавши її виїзд, незаконно застосувавши заходи фізичного впливу проти працівників швидкої допомоги і самого Єфремова. Заштовхали людину в зал судових засідань», — пояснив адвокат.

За словами Смирнова, суд не дав слова ні стороні захисту, ні обвинуваченому.

Раніше у жовтні суд залишив Єфремова від вартою до 3 грудня.

Єфремова звинувачують у створенні так званої «ЛНР», її фінансуванні, державній зраді, сепаратизмі та сприянні захопленню адміністративних будівель. 

Єфремова також підозрюють у керуванні незаконним голосуванням у Верховній Раді 16 січня 2014 року за так звані «диктаторські закони», а також за нанесення збитків державі (його компанії вигравали тендери за завищеними цінами у державного «Луганськвугілля». За «диктаторські закони» – у Єфремова окремий судовий процес, як і за «Луганськвугілля», за ці статті його затримували в 2015 році, але випустили під заставу у 3,6 мільйонів гривень, які вніс соратник Борис Колесніков.

Ще одну справу проти Єфремова — за розпалювання міжнаціональної ворожнечі проти Єфремова ГПУ закрила через відсутність складу злочину. Єфремов якось у суді казав, що не пам’ятає, скільки проти нього порушено справ.

Зауважимо, що Генпрокуратура затримувала Єфремова за одними статтями (корупційними), а судить за іншими (сепаратизм, держзрада).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не мавпа, на людей не кидаюсь» — репортаж із суду над екс-регіоналом Єфремовим.

30 липня 2016 року Єфремова затримали в аеропорту «Бориспіль» з квитком на Відень. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа екс-регіонала Єфремова: 7 головних фактів

Поділитись: