Старобільський районний суд Луганської області залишив ще на 2 місяці під вартою екс-депутата від «Партії регіонів» Олександра Єфремова, якого підозрюють у державній зраді.

Старобільський районний суд Луганської області залишив ще на 2 місяці під вартою екс-депутата від «Партії регіонів» Олександра Єфремова, якого підозрюють у державній зраді.

Судове засідання щодо продовження тримання Єфремова під вартою почалося 4 жовтня, але суд оголосив технічну перерву до 5 жовтня.

Народний депутат «Опозиційного блоку» Юрій Мірошніченко виявив готовність взяти Єфремова на поруки. Він виступив із заявами під час засідань 4 та 5 жовтня. Мірошніченко також заявив про погіршення стану здоров’я Єфремова.

Але суд продовжив екс-регіоналу термін тримання під вартою, як того вимагала сторона обвинувачення.

Згідно з рішенням, Єфремов залишатиметься під вартою до 3 грудня 2018 року.

Наступне засідання у цій справі відбудеться 16 жовтня о 13:30.

Попереднє судове засідання відбулося 9 серпня.

8 травня швейцарське Відомство з протидії відмивання коштів заявило, що на пов'язані з екс-регіоналом Олександром Єфремовим рахунки у Швейцарії з 2006 року надійшли 33 мільйони швейцарських франків.

Раніше у суді Старобільська Луганської області допитали народного депутата Олега Ляшка у справі екс-регіонала Олександра Єфремова.

Єфремова звинувачують у створенні так званої «ЛНР», її фінансуванні, державній зраді, сепаратизмі та сприянні захопленню адміністративних будівель. 

Єфремова також підозрюють у керуванні незаконним голосуванням у Верховній Раді 16 січня 2014 року за так звані «диктаторські закони», а також за нанесення збитків державі (його компанії вигравали тендери за завищеними цінами у державного «Луганськвугілля». За «диктаторські закони» – у Єфремова окремий судовий процес, як і за «Луганськвугілля», за ці статті його затримували в 2015 році, але випустили під заставу у 3,6 мільйона гривень, які вніс його соратник Борис Колесніков.

Ще одну справу проти Єфремова — за розпалювання міжнаціональної ворожнечі — ГПУ закрила через відсутність складу злочину. Єфремов у суді казав, що не пам’ятає, скільки проти нього порушено справ.

Зауважимо, що Генеральна прокуратура затримувала Єфремова за одними статтями (корупційними), а судить за іншими (сепаратизм, держзрада).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не мавпа, на людей не кидаюсь» — репортаж із суду над екс-регіоналом Єфремовим.

30 липня 2016 року Єфремова затримали в аеропорту «Бориспіль» з квитком до Відня. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа екс-регіонала Єфремова: 7 головних фактів.

Поділитись: