Суд над експерткою у справі «рюкзаків Авакова» перенесли, а «потерпілий» заявив, що немає до неї претензій

У Кам'янець—Подільському суд не зміг розпочати розгляд справи проти експертки Надії Бугрової, яка визнала так звані «рюкзаки Авакова» неякісними.

Як нагадали у «Центрі протидії корупції», Бугрову звинувачують у нібито заволодінні 5 тисячами гривень у 2013 році.

Своєю чергою, жінка та її захист стверджують, що цих коштів вона не отримувала, а у звинуваченні містяться численні неточності і помилки.

Поліція порушила справу проти експертки після того, як з сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова зняли підозру у заволодінні коштами під час закупівлі рюкзаків.

Прокурор Військової прокуратури під час засідання суду 12 квітня не зміг надати документи, які дають йому право представляти обвинувачення.

Адвокат експертки заявив відвід прокурору. Захист наполягав, що суд має відбуватись не у Кам‘янець-Подільському і невідомо, з яких причин ймовірним злочином займається саме військова прокуратура.

Прокурору дали час, аби надати підтвердження своїх повноважень, однак той приніс не оригінал, а копію документів.

Не отримавши від прокурора підтверджень, суд переніс засідання на 25 квітня.

Своєю чергою, підприємець Володимир Мужило, якого слідство визнала потерпілим у цій справі, таким себе не вважає. Він заявив активістам, що не має претензій до Бугрової, яка у 2013 році робила експертизу розкрадань в його компанії.

Чоловік стверджує, що повідомив слідству свою позицію.

Нагадаємо, 31 жовтня 2017 року детективи НАБУ затримали сина глави МВС Авакова Олександра та екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. Їх підозрюють у причетності до розкрадання 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії. Також детективи НАБУ провели обшуки в сина Авакова. У МВС назвали затримання сина Авакова політично вмотивованим. Сам Арсен Аваков заявив, що його син доведе свою невинуватість у суді.

1 листопада 2017 року Солом'янський райсуд Києва відпустив Авакова під особисте зобов'язання та постановив надіти на нього електронний браслет.

У квітні 2018 року НАБУ відкрило матеріали «справи рюкзаків», у який фігурує син Авакова.

12 липня 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила так звану справу «рюкзаків Авакова», у якій фігурують син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков і екс-заступник голови МВС Сергій Чеботар. Рішення про закриття справи ухвалив процесуальний керівник у цьому провадженні Василь Кричун.

Наступного дня НАБУ оскаржило закриття справи «рюкзаків Авакова».

11 вересня 2018 власника фірми, яка займалася пошиттям рюкзаків, засудили до 5 років умовно. Він взяв на себе повну провину, уклав угоду зі слідством та зобов’язався відшкодувати майже 5 мільйонів гривень збитків.

А вже у листопаді 2018 року Апеляційний суд Києва остаточно відмовився задовольнити скаргу ЦПК на закриття так званої «справи рюкзаків».