Обвинувачений у так званій «справі рюкзаків» Володимир Литвин власник фірми, яка займалася пошиттям рюкзаків, уклав угоду з обвинуваченням про визнання вини і тепер просить суд її затвердити.

Обвинувачений у так званій «справі рюкзаків» Володимир Литвин — власник фірми, яка займалася пошиттям рюкзаків, — уклав угоду з обвинуваченням про визнання вини і тепер просить суд її затвердити.

Про це під час засідання у вівторок повідомив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Снєгірьов, передає кореспондентка Громадського.

Литвин визнав провину і заявив про готовність відшкодувати збиток.

Угода передбачає покарання для підприємця у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном в один рік. Іспитовий термін означає, що Литвин не відбуватиме реального покарання. Протягом одного року він буде зобов’язаний відмічатися в органах виконання покарань. 

Також обвинувачений має сплатити 4 мільйони 855 тисяч гривень збитків.

Водночас, загальна сума, яку Литвину заплатили за рюкзаки, становить понад 14 мільйонів. За словами прокурора, суму збитків встановила нова експертиза. Її провели за 10 днів після закриття справи проти сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його екс-заступника та після перекваліфікації справи з розкрадання на шахрайство.

Наразі суд відправився у нарадчу кімнату для ухвалення рішення про те, чи затверджувати цю угоду. 

У Центрі протидії корупції зазначили, що обов’язковою вимогою у цьому виді злочину є будь-яке викриття співучасників. 

«Громадянин Пархоменко, якого викриває Литвин — помер ще у 2015 році від онкологічного захворювання», — заявили у ЦПК.

Пархоменко фігурував у справі, як особа, яка виконувала посередницькі функції у цьому злочині та допомагала фігурантам узгоджувати дії.

«І дурню зрозуміло, що справа по померлій особі одразу буде закрита і не матиме жодних наслідків. Але очевидно, що це був єдиний варіант не викривати головних фігурантів — Авакова і Чеботаря», — заявила юристка ЦПК Олена Щербан, яка перебуває на судовому засіданні.

Литвина звинувачують в тому, що він виготовляв рюкзаки для МВС з неналежної тканини.

Раніше повідомлялося, що 11 вересня Червонозаводський районний суд міста Харкова проведе перше судове засідання у «справі рюкзаків». 

Суд має розглянути можливість укладання угоди Литвина зі слідством, за якою він бере повну провину у «справі рюкзаків» на себе.

У «справі рюкзаків» знову пом’якшили кваліфікацію злочину.

 12 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила ту частину справи «рюкзаків Авакова», у якій фігурують син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков і екс-заступник голови МВС Сергій Чеботар. Рішення про закриття справи ухвалив процесуальний керівник у цьому провадженні Василь Кричун.

Постанова суду закриває справу, знімає всі запобіжні заходи та повертає всі арештовані раніше речі.

Наступного дня НАБУ оскаржило закриття справи «рюкзаків Авакова»

САП мала упроджовж трьох днів надати відповідь, проте цього не відбулось. У Центрі протидії коруції заявили, що таким чином у САП затяє справу«Очевидно, що розгляд скарги НАБУ свідомо затягується, щоб дочекатися поки справа перейде до суду стосовно третього фігурната і тоді вже притягнути до відповідальності Авакова та Чеботаря буде неможливо».

Також у ЦПК зазначили, що заява Антикорупційної прокуратури про те, що заступник Холодницького Максим Грищук не може розглядати звернення НАБУ щодо «справи рюкзаків» суперечить заяві генерального прокурора Юрія Луценка. 

«Сам Юрій Луценко відписав, що це повноваження Холодницького і його замів. В такий собі футбол хлопці зіграли», — зазначив глава ЦПК Віталій Шабунін.

Нагадаємо, 31 жовтня минулого року детективи НАБУ затримали сина глави МВС Авакова Олександра та екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. Їх підозрюють у причетності до розкрадання 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії. Також детективи НАБУ провели обшуки в сина Авакова. У МВС назвали затримання сина Авакова політично вмотивованим. Сам Арсен Аваков заявив, що його син доведе свою невинуватість у суді.

1 листопада 2017 року Солом'янський райсуд Києва відпустив Авакова під особисте зобов'язання та постановив надіти на нього електронний браслет.

У квітні цього року НАБУ відкрило матеріали «справи рюкзаків», у який фігурує син Авакова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Рюкзаки Авакова»: НАБУ та САП у великій політичній грі

Поділитись: