У трибуналі італійської Павії 14 червня під час засідання у справі українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого звинувачують у причетності до загибелі італійського фоторепортера на Донбасі, перед судом присяжних з підсумковим словом виступили адвокати цивільних позивачів — родини загиблого фотографа Андреа Роккеллі та журналістських організацій.

Як повідомляє «Радіо Свобода», вони заявили про підтримку версії обвинувачення. Так, адвокатка Алессандра Баллеріні, захисниця сім’ї Роккеллі, гостро засудила Україну за «бездіяльність у розслідуванні обставин та причин смерті італійського фотографа». За її словами, сім’я загиблого ніколи не хотіла говорити про гроші, але захисниця вимагає від суду присяжних призначити сплату компенсації родині Роккеллі на суму 1 мільйон євро — по 500 тисяч євро для матері і для батька загиблого. Для цивільної дружини загиблого Баллеріні просить 800 тисяч євро. Окреме грошове відшкодування запропоноване іншим адвокатом для сестри фотографа.

Захисник від асоціації фотографів-фріленсерів Cesura Lab зі свого боку попросив 15 тисяч євро компенсації від цивільного України. Ці кошти, за його словами, будуть спрямовані на організацію професійних курсів для журналістів в Італії.

Авторитетний в країні адвокат і політик Джуліано Пізапія, який представляє Спілку італійської преси FNSI та обласну Асоціацію журналістів Ломбардії, не озвучив грошової суми відшкодування, передавши судді письмовий варіант вимог своєї сторони. Як він зазначив, гроші будуть використані з метою захисту італійських журналістів.

Раніше повідомлялось, що італійський прокурор Андреа Дзанончеллі вимагає засудити до 17 років ув’язнення колишнього українського нацгвардійця Марківа.

Нагадаємо, Віталія Марківа звинувачують у тому, що, перебуваючи на горі Карачун, він передав інформацію про перебування журналістів українській армії. Прокурори вважають загибель Роккеллі умисним убивством. Захист відкидає ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків і стали жертвами перехресного вогню.

Поділитись: