Шевченківський районний суд Києва 17 грудня не визнав фонд «Ізоляція» потерпілою стороною у справі керівника так званої «центральної виборчої комісії ДНР» Романа Лягіна, який був причетний до захоплення території фонду в Донецьку та перетворення його на в'язницю самопроголошеної республіки.

Про це в коментарі hromadske повідомила директорка фонду «Ізоляція» Оксана Саржевська-Кравченко.

«Суддя вирішила, що «Ізоляцію» не варто включати до списку потерпілих за цією справою. «Ізоляція» є потерпілою стороною за іншою справою. Суддя вирішила, що справа повинна бути передана до Апеляційного суду, щоб було вирішено місце підсудності справи, бо можливо цю справу потрібно передати до іншого суду не Києва», — розповіла директорка.

Також керівниця «Ізоляції» висловила сподівання, що фонд все-таки включать до переліку потерпілих за цією справою, однак не відомо коли це може статися. Наразі «Ізоляція» проходить як зацікавлена особа.

«Ми подали заяви на внесення нас, як потерпілої сторони, бо якщо ти не потерпіла сторона, є лімітування участі у справі, юридичні представники не мають доступу до матеріалів справи», — зазначила Саржевська-Кравченко.

За словами директорки, «Ізоляція» надалі слідкуватиме за справою та відстоюватиме право на визнання фонду потерпілою стороною.

У червні 2014 року в окупованому Донецьку бойовики захопили культурний і мистецький центр «Ізоляція», який розташовується на території колишнього заводу. За цією справою, фонд проходить потерпілою особою.

Бойовики після захоплення облаштували там військову базу і не дали змоги засновникам вивезти арт-об’єкти та майно фонду.

У червні 2019 року затримали керівника так званої «центральної виборчої комісії ДНР», який у травні 2014 року організовував та проводив так званий референдум у Донецькій області Романа Лягіна.

Юрист фонду «Ізоляція» Володимир Єфименко зазначав, що Лягін також був ініціатором захоплення території фонду «Ізоляція» у Донецьку та причетним до перетворення фонду на секретну тюрму «МДБ ДНР», де утримувались, зокрема вчений Ігор Козловський та журналіст Станіслав Асєєв. Перше засідання по справі Лягіна було заплановано на 3 вересня 2019 року, тоді розгляд справи перенесли на 1 листопада через те, що підозрюваний не ознайомився з матеріалами справи. 

Поділитись: