Печерський районний суд Києва 3 лютого обрав запобіжні заходи 5 членам громадського формування «Ніхто крім нас» із Нової Каховки, яких підозрюють у причетності до масових заворушень під Олешківською райдержадміністрацією.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

Зокрема, запобіжні заходи обрали Руслану Агаєву, Максиму Карому, Миколі Горєлову, Генріху Тарасенку та Миколі Присяжному.

Так, суд відправив Тарасенка, Агаєва, Карого та Горєлого під нічний домашній арешт, а Присяжного — під особисте зобов’язання.

20 січня оголосили підозри кільком особам, які діяли у складі організованої злочинної групи, організатором якої слідство вважає Ігоря Павловського — підозрюваного у справі вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк.

Групі інкримінують масові заворушення біля Олешківської районної ради у травні 2018, щоб не допустити депутатів 7-го скликання на місце роботи, аби вони не змогли висловити недовіру голові Олешківської РДА Олені Кравченко-Скалозуб.

Саме щодо цих заворушень оголосили підозри членам ГФ «Ніхто крім нас».

Під час судового засідання голова організації Руслан Агаєв зазначив, що вони, як формування постійно співпрацювали з поліцією, допомагали їй тому і 4 травня були на місці після анонсованої акції, задля нібито уникнення заворушень. Також, у коментарі hromadske Агаєв пояснив, що не мав близьких стосунків з Сергієм Торбіним (відбуває покарання за організацію нападу на Гандзюк — ред.) і Павловським, а співпрацював з ними виключно у питаннях волонтерства.

Агаєв, якого вважають наближеним до Павловського та підозрюваного замовника нападу на Катерину Гандзюк Владислава Мангера також додав, що з Левіним він співпрацював також з питань волонтерства, а з Мангером — з питань діяльності громадських формувань учасників АТО.

«З Владиславом Мангером ми мали суто робочі стосунки, оскільки наше ГФ входить до обласної спілки організацій учасників АТО, яку очолює Олександр Бондаренко і у якого є приймальня у стінах обласної ради. Ми часто туди приїздили для вирішання питань допомоги учасникам АТО, виділенням земельних ділянок. Також ми з Владиславом Мангером обговорювали можливість надання статусу учасника бойових дій добровольцям, бо на той час такої процедури не було», — розповів Агаєв.

Руслан Агаєв
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Водночас, активіст з Херсонщини та друг Гандзюк Дмитро Диновський у коментарі hromadske розповів про своє знайомство із формуванням у 2016 році.

«Мене познайомили з Володимиром Арнаутом та Русланом Агаєвим, через деякий час я був знайомий вже і з іншими членами їхнього ГФ, усі вони були різні — від спортсменів до гопників, від продавців пива до охоронців в барах міста Нова Каховка. Саме керівництво на той час було на посадах радника та помічника голови м.Нова Каховка (Арнаут, Агаєв)», — розповів Диновський.

За його словами, на той час члени формування не мали жодних стосунків до АТО/ООС, а забезпечували охорону меру Нової Каховки Коваленко Володимиру.

«Після нашого спілкування,через деякий час я запропонував їхній організації піти по лінії АТО/ООС та з простого ГФ перерости в атошне ГФ на що вони погодились, після чого я особисто організував групі з 5 чоловік цієї ГФ поїздку в навчальний центр, після місяця навчань вони відправили в Сектор «М», а саме в Широкіно, але не керівництво, а члени ГФ», — розповів активіст та додав, що з часом він їм порадив розпочати боротьбу з лісними, рибними та пісочними браконьєрами, для того, щоб їхня структура почала бути популярною та була на слуху.

«З часом наші думки не сходились та ми взагалі посварились. Потім мені стало відомо з різних джерел, про те що боротьба стала їхнім заробітком, а вони стали особистою охороною не лише мера Нової Каховки, а і самого Владислава Мангера та перейшли під вплив різних кримінальних авторитетів у тому числі Павловського», — розповів Диновський.

Поділитись: