Головного редактора видання «Страна.ua»  Ігоря Гужву, який на початку року виїхав до Відня, оголосили в розшук.

Головного редактора видання «Страна.ua»  Ігоря Гужву, який на початку року виїхав до Відня, оголосили в розшук.

Таке рішення ухвалили в Шевченківському районному суді Києва, передає «5 канал».

Про таке рішення клопотала прокуратура у зв’язку з тим, що підозрюваний ухиляється від слідства.

«Загальний розшук передбачений КПК. Особу, яка ухиляється від слідства, оголошують в розшук. Коли встановлять місцезнаходження, його затримають», — заявив прокурор.

Захист Гужви вважає таке рішення «передчасним». За словами адвокатки головреда Олени Клименко, її підзахисний за кордоном лікується й повернеться до України 20 лютого.

«Я вважаю, що це передчасно. І суду були надані всі довідки про те, що нині він лікується. Тому це рішення передчасне», — каже Клименко.

Сам Гужва також уже прокоментував рішення суду, зазначивши, що сьогоднішня депортація з України Михеіла Саакашвілі — «спосіб влади відволікти народ від набагато більш важливої новини (оголошення Гужви у розшук — ред.)».

Раніше Гужва повідомив, що йому стало відомо про дозвіл суду на його затримання і доставлення до суду.

31 січня стало відомо, що головред «Страна.ua» Гужва виїхав до Відня та попросив політичного притулку. Він заявив, що проти нього відкрито 5 кримінальних проваджень, які можуть передбачати до 7 років позбавлення волі. При цьому він залишається головним редактором видання. Консультує головреда «Страна.ua» Гужву щодо отримання притулку у Відні юрист, екс-чиновник АП Януковича Андрій Портнов.

Головного редактора «Страна.ua» затримали у червні минулого року в Києві. Також у редакції видання пройшли обшуки, було вилучено флеш-накопичувач, на якому нібито знаходилися документи, що містять держтаємницюГужву підозрюють у вимаганні хабаря 20 тисяч доларів за нерозголошення інформації. 

ДИВІТЬСЯ: ГПУ оприлюднила оперативне відео у справі головреда «Страна.ua» Гужви

27 червня Гужва вийшов із СІЗО під заставу в розмірі 544 тисячі гривень.

Поділитись: