Господарський суд Києва виніс вирок, у якому відмовився передавати Київтеплоенерго борги, які компанія «Київенерго» Ріната Ахметова не сплатила Нафтогазу до 2016 року.

Господарський суд Києва виніс вирок, у якому відмовився передавати Київтеплоенерго борги, які компанія «Київенерго» Ріната Ахметова не сплатила Нафтогазу до 2016 року.

Про це повідомляє кореспондент Громадського. 

Господарський суд Києва сьогодні виніс рішення по одній зі справ, що залишили киян без гарячої води. Йдеться про майже 180 млн грн — це борги «Київенерго» перед Нафтогазом України, які датуються ще до 2016 року.

Нафтогаз у 2016 році виграв справу проти «Київенерго» і цей борг воно мало повернути Нафтогазу. Тож суд нині відмовився передати ці заборгованості комунальному підприємству Київтеплоенерго.

В той же час, на питання постачання гарячої води це не вплине, адже основна справа щодо передачі заборгованості «Київенерго» у 4 мільярди гривень за спожитий газ до Київтеплоенерго розглядатиметься в кінці місяця. Паралельно в Господарському суді Києва розглядається позов КМДА до Нафтогазу, в якому місто просить суд зобов'язати компанію укласти договір на постачання газу з Київтеплоенерго.

Раніше у Київраді ухвалили рішення про створення комунального підприємства Київтеплоенерго, яке має взяти на баланс тепломережі від ПАТ «Київенерго», включаючи котельні. Передача цих об’єктів запланована на найближчий час.

В той же час, у новоствореному комунальному підприємстві відмовляються ставати правонаступниками боргів «Київенерго», через що у Нафтогазі відмовляються постачати газ.

Також Нафтогаз подав зустрічний позов на Київтеплоенерго, у якому вимагає визнати за компанією правонаступництво за боргами «Київенерго».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в Києві немає гарячої води, або що не можуть поділити київська влада і Нафтогаз

Раніше в КМДА повідомляли, що не збираються «успадковувати» борги «Київенерго» перед Нафтогазом. В газовій компанії повідомили, що це суперечить законодавству, а київська влада «чинить на Нафтогаз публічний тиск».

Нафтогаз, у свою чергу, заявив, що постачатиме газ Київтеплоенерго після вирішення питання із заборгованістю.

Також повідомлялось, що процес завершення угоди влади Києва з ПАТ «Київенерго» не спричинить підвищення тарифів на опалення та гарячу воду для мешканців столиці.

Поділитись: