УКРАЇНА

Суд підтвердив законність віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних у 2016 році

13 вересня, 2018 15:47
УКРАЇНА/Суд підтвердив законність віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних у 2016 році
Зберегти
Вигляд
Окружний суд Києва підтвердив правомірність рішення Національного банку України віднести ПриватБанк до категорії неплатоспроможних у грудні 2016 року.

Окружний суд Києва підтвердив правомірність рішення Національного банку України віднести ПриватБанк до категорії неплатоспроможних у грудні 2016 року.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Як зазначається, один з клієнтів банку подав позов проти Національного банку, Кабінету міністрів та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з метою скасувати рішення про віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних, після якого відбулась націоналізація банку у грудні 2016 року.

«Після всебічного дослідження обставин справи Окружний адміністративний суд міста Києва виніс рішення, яким повністю відмовив у задоволенні цього позову», — повідомляють у прес-службі Нацбанку.

У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн

Пов`язані новини