Вищий антикорупційний суд призначив психологічну експертизу з застосуванням поліграфа колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику.

Про це йдеться в ухвалі суду.

Провести експертизу доручили експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції.

Експерти мають встановити, чи з'являються у Насалика під час експертизи психофізіологічні реакції, що свідчать про отримання ним від іншої особи грошових коштів в розмірі 1 мільйон 249 тисяч 287,70 доларів відповідно до договору позики від 10 липня 2014 року.

Адвокат Насалика Денис Бугай зазначив hromadske, що саме сторона ексміністра ініціювала проходження поліграфу.

«Обвинувачення НАБУ відносно Насалика І.С. ґрунтується на неправдивих показах Димінського П.П., який переховується у Греції через підозру скоєння смертельної ДТП. Димінський П.П. стверджує про надання Насалику І.С. позики у 2014 році», — сказав адвокат. 

Бугай запевнив, що Насалик заперечує підписання будь-яких договорів та отримання коштів.

«Факти, про які вказує Димінський П.П., настільки не відповідають дійсності, що "підозрюваний" готовий до проходження поліграфу. Детектив НАБУ, розуміючи ризики "розвалювання" справи, відмовив захисту у проведенні поліграфу. У зв’язку з цим, ми були змушені звернутися до суду з проханням призначити проведення дослідження з використанням поліграфу», — підкреслив адвокат.

За словами Дениса Бугая, ексміністр запропонував пройти поліграф усім свідкам обвинувачення, але детектив залишив прохання без уваги.

Нагадаємо, на 9 липня ексміністру енергетики Ігорю Насалику повідомили про підозру через незадекларовані 1,249 мільйона доларів.

«Розслідуванням встановлено, що у 2014 році підозрюваний отримав у позику 1,249 млн доларів США від фізичної особи. Проте в порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», чиновник не відобразив вказану інформацію у щорічних деклараціях», — додали в САП.

Ігор Насалик з листопада 2014 року по квітень 2016 року – народний депутат України від Блоку «Партія Петра Порошенка», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

29 серпня міністром енергетики та захисту довкілля призначили Олексія Оржеля.

Поділитись: