Михайло Сігіда — підозрюваний в організації вбивства Віталія Олешка «Сармата»
Фото:

ВІКТОРІЯ РОЩИНА/ГРОМАДСЬКЕ

Печерський районний суд Києва продовжив тримання під вартою Михайлу Сігіді — ймовірному організатору вбивства активіста Віталія Олешка «Сармата» на два місяці — до 17 березня. Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

Сторона обвинувачення клопотали про продовження арешту, ґрунтуючись на ризиках втечі підозрюваного, тиску на свідків, зокрема Антона Крота і Віталія Лисняка (які за даними слідства передавали червону «Таврію» ймовірним виконавцям злочину), знищення певних речових доказів.

Під час засідання прокурор Юрій Грицай долучив до матеріалів справи протокол допиту Михайла Сігіди від 11 жовтня 2018 року. Також прокурор наголосив, що Сігіда організовував діяльність ймовірних виконавців вбивства, надавав їм зброю та ключі від «Таврії».

Також, за даними слідства, Сігіда був знайомий з ймовірним замовником вбивства Олешка — Євгеном Бродським, спілкувався з ним до вбивства та після.

Адвокати Сігіди просили відпустити свого підзахисного, наголошуючи на тому, що він має міцні соціальні зв'язки, роботу. Зокрема захисники долучили до матеріалів справи копії свідоцтв про народження дітей Сігіди, характеристику з місця роботи ТОВ «Надзвичайно гарні люди», де Сігіда займає посаду директора, також захисники доручили договір оренди помешкання дружини підозрюваного. Сам підозрюваний підтримав своїх адвокатів.

Нагадаємо, Михайла Сігіду затримали на початку вересня минулого року. За даними слідства саме він організовував та координуваа дії ймовірних виконавців злочину надавав їм зброю та автомобіль на якому підозрювані у вбивстві приїхали вбивати Віталія Олешка. Михайло Сігіда має бізнес у Бердянську, зокрема очолює клуб «Мохіто» у якому, за інформацією побратимів Олешка у закладі дуже часто помічали самого Сігіду у компанії народного депутата України Сергія Валентирова з яким у «Сармата» був конфлікт.

Віталій звинувачував Валентирова у роботі на іншого народного депутата Олександра Пономарьова, йому «Сармат» закидав роботу пов'язаної з ним компанії «Агрінол» на Росію.

Після затримання Сігіди у ЗМІ з'явилося відео на якому підозрюваний Сігіда у компанії Сергія Алентирова та двох помічників Олександра Пономарьова (Максима Кривуня та Миколи Рудницького).

Втім обидва депутати у коментарі Громадському заявили, що не мали близьких стосунків із Сігідою, не розуміють чому його затримали і його провину потрібно ще довести.

16 грудня поліція затримала ймовірного замовника вбивства «Сармата». Ним виявився 34-річний бізнесмен із Дніпра Євген Бродський.

Нагадаємо, 31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Убивство «Сармата»: що відомо про учасника війни на Донбасі та активіста Віталія Олешка

Чотирьом особам повідомили про підозру у вбивстві Олешка. Раніше поліція повідомляла про затримання п'ятьох підозрюваних у справі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile