Ймовірним замовником вбивства учасника бойових дій Віталія Олешка («Сармата») є дніпровський бізнесмен на ім’я Євген Бродський
Фото:

Вікторія Рощина/Громадське

Ймовірним замовником вбивства учасника бойових дій Віталія Олешка («Сармата») є дніпровський бізнесмен на ім’я Євген Бродський. Цю інформацію Громадському підтвердили у Печерському суді Києва, де 18 грудня чоловіку оберуть запобіжний захід.

За даними реєстру юридичних осіб, чоловік з таким прізвищем та ініціалами має бізнес у Дніпрі, зокрема очолює компанії ТОВ «Компанія платінум», ТОВ «Дніпро Тор» і ТОВ «БК«Легіон». Остання компанія займається розповсюдженням діяльності спортивних клубів у місті.

Також, за даними реєстру судових справ, чоловік з таким ім’ям у 2010 році влаштував стрілянину у Дніпрі, унаслідок якої один хлопець загинув, двоє опинилися в реанімації. У 2012 році чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі умовно з випробовувальним терміном у 3 роки. У 2015 році суд звільнив його від подальшого відбування покарання. Під час обрання запобіжного заходу зазначалось, що чоловік має дружину, неповнолітню дитину та бізнес у Дніпрі.

У поліції Громадському повідомили, що Бродський також планував розширювати свій бізнес у Бердянську і має безпосередній зв’язок з попередньо затриманим Михайлом Сігідою (ймовірним організатором вбивства Олешка), мав відсоток від діяльності розважальних закладів, які очолює Сігіда, зокрема клуб «Мохіто».

За інформацією Громадського, саме у цьому закладі дуже часто помічали Михайла Сігіду у компанії народного депутата України Сергія Валентирова. З останнім у Віталія Олешка був конфлікт, «Сармат» звинувачував депутата у допомозі впровадженню незаконних схем іншого народного депутата Олександра Пономарьова.

За словами дружини та побратимів Олешка, саме з Валентировим та ще з одним депутатом Олександром Пономарьовим у «Сармата» був конфлікт. На їхню думку, вони також мають стосунок до злочину.

Це вже шостий затриманий у справі вбивства Олешка. Нині під вартою перебувають четверо ймовірних виконавців убивства та один організатор.

15 вересня поліція оголосила, що затримала підозрюваного у замовленні та організації вбивства учасника бойових дій «Сармата».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Ким був та за що боровся Віталій Олешко «Сармат»

Нагадаємо, 31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Убивство «Сармата»: що відомо про учасника війни на Донбасі та активіста Віталія Олешка

Чотирьом особам повідомили про підозру у вбивстві Олешка. Раніше поліція повідомляла про затримання п'ятьох підозрюваних у справі.

1 серпня начальник управління Нацполіції в Запорізькій області Сергій Коміссаров заявив, що поліція опрацює версію щодо причетності народного депутата від «Волі Народу» Олександра Пономарьова до вбивства учасника бойових дій Віталія Олешка (позивний «Сармат»). Також Коміссаров повідомив, що для вбивства бердянського активіста, учасника бойових дій на Донбасі Віталія Олешка нападники спеціально підготували два автомобілі.

Повідомлялося, що автомобіль «Таврія» Державної служби кадастру, на якому приїхали підозрювані у вбивстві Олешка, викрали.

Бердянський міськрайонний суд взяв під варту трьох підозрюваних у вбивстві «Сармата». 3 серпня Суд взяв під варту четвертого підозрюваного у вбивстві «Сармата».

Правоохоронці розглядають три основні версії вбивства Олешка:

  • злочин вчинено особами, які входять до злочинних організацій;
  • убивство через активну громадську діяльність
  • та убивство через підприємницьку діяльність.
Поділитись: