Зліва направо: Денис Зеленкін, Сергій Смірнов, Артем Матюшин, Віктор Власюк, Максим Владимеренков.
Фото:

Вікторія Рощина / Громадське

Печерський суд продовжив на 2 місяці арешт трьом фігурантам вбивства учасника бойових дій Віталія Олешка на позивний «Сармат»: Олександру Обухову, Максиму Владимиренкову та Євгену Бродському. Про це із зали суду передає кореспондентка Громадського із зали суду.

Сторона обвинувачення просила продовжити тримання під вартою підозрюваних, наголошуючи на ризиках їхньої втечі, тиску на свідків, знищенню речових доказів.

Адвокати заперечували проти задоволення клопотання та просили застосувати до підозрюваних альтернативний запобіжний захід. Захисники наголошували на тому, що підозра необґрунтована і на їх підзахисних чинять тиск.

Самі підозрювані підтримали своїх захисників.

Іншим восьми підозрюваним запобіжний захід продовжуватимуть впродовж тижня.

Нагадаємо, 4 квітня Печерський суд Києва продовжив термін досудового слідства у справі вбивства Олешка ще на один місяць, до 30 червня включно.

За даними слідства, Олександр Обухов та Максим Владимиренков є підозрювані виконавці вбивства «Сармата». Вони підозрюються у тому, що приїздили до Бердянська на автомобілі Обухова разом з двома іншими підозрюваними Артемом Матюшиним та Миколою Ломакою, стежили за «Сарматом», пересуваючись містом червоною «Таврією».

31 липня 2018 року Артем Матюшин та Микола Ломака на червоній «Таврії», якою керував останній та нібито передав інший фігурант справи Михайло Сігіда, також оплативши їм проживання в готелі, приїхали до будинку Олешка, скоїли вбивство та залишили місце злочину. Таврію залишили неподалік місця вбивства, а самі пересіли в автомобіль Обухова, в якому знаходився Владимиренков і виїхали у бік Дніпра. Дорогою їх затримала поліція.

Євген Бродський, за даними слідства, є підозрюваним організатором вбивства, який фінансував злочин. Зокрема в розмовах інших фігурантів злочину мова йде про 1000$. Сам Бродський свою провину заперечує.

За даними слідства, Бродський тісно спілкувався з іншими підозрюваним у справі — бердянським бізнесменом Михайлом Сігідою та ймовірним лідером дніпровського ОЗГ Віктором Власюком. Саме до останнього, за даними слідства, звернулися Бродський та Сігіда, щоб той підібрав виконавців вбивства.

Особу замовника наразі слідство не встановило.

Наразі справа вбивства Віталія Олешка «Сармата» об'єднана ще з однією — розбійний напад на родину Поплавських у Дніпрі, що мав місце 4 липня 2018 року. У ній підозрюваними проходять четверо осіб так званої групи Віктора Власюка — ймовірного замовника вбивства «Сармата»: Тарас Мовчан, Денис Зеленкін, Руслан Кузнєцов, Сергій Смірнов. Слідство вважає, що ці дві справи пов'язані між собою.

В об'єднаній справі фігурують 11 осіб: Артем Матюшин, Олександр Обухов, Микола Ломака, Максим Владимеренков, Михайло Сігіда, Євген Бродський, Віктор Власюк — їм інкримінують умисне вбивство та Мовчан, Зеленкін — їх підозрюють у стеженні за «Сарматом» та Сергій Смірнов, Руслан Кузнєцов — їх підозрюють у розбійному нападі у Дніпрі.

Поділитись: