Суд продовжив домашній арешт митрополита УПЦ МП Павла ще на два місяці

Митрополит Павло (Лебідь) на судовому засіданні в Шевченківському райсуді Києва, 1 квітня 2023 року
Митрополит Павло (Лебідь) на судовому засіданні в Шевченківському райсуді Києва, 1 квітня 2023 рокуБогдан Кутєпов / hromadske

Солом’янський районний суд Києва 30 червня ще на два місяці залишив під домашнім арештом намісника Києво—Печерської лаври митрополита Української православної церкви московського патріархату Павла (Лебедя).

Про це пише «Укрінформ».

Під час судового засідання прокуратура просила ще на два місяці продовжити цілодобовий домашній арешт для митрополита з носінням електронного браслета. Водночас захист назвав обвинувачення безпідставними й наполягав на звільненні Павла.

Митрополит 29 червня з'явився біля Києво-Печерської лаври попри те, що у травні суд продовжив його цілодобовий домашній арешт до 1 липня із зобов’язанням носити браслет.

Офіс генпрокурора наголосив, що на термін цього запобіжного заходу митрополит зобов’язаний утримуватися від спілкування зі свідками й потерпілими у справі. Окрім того, прокурор подав клопотання про чергове продовження терміну дії запобіжного заходу.

Митрополит Павло 29 червня прибув до Управління СБУ у Києві та Київській області за викликом слідчого для проведення слідчих дій. Там йому повторно вручили клопотання про продовження запобіжного заходу.

У чому підозрюють Павла?

Слідчі СБУ 1 квітня повідомили намісникові Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ МП Павлові про підозру за ч. 1 ст. 161 та ч. 1 ст. 436-2 ККУ. У нього вдома та в лаврі провели обшуки. Павло заявив, що йому вручили повідомлення про підозру за підтримку російської агресії проти України й нібито за те, що назвав настоятеля Православної церкви України Епіфанія розкольником.

Служба безпеки пояснила, що зібрала обґрунтовану доказову базу про причетність Павла до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії рф проти України. СБУ також опублікувала перехоплення телефонних розмов митрополита Павла, де той з-поміж іншого радіє тимчасовій окупації Херсона й заявляє, що в західних регіонах України немає українців.

Сам священник заявив, що завжди засуджував «усілякі спроби проти нашої держави, і того, що зробила росія, путін, у жодному разі виправдати не можна».