Суд призначив лінгвістичну експертизу уривків книги Онищенка про Порошенка
Печерський районний суд Києва призначив семантико—текстуальну експертизу книги депутата—утікача Олександра Онищенка «Петро П'ятий. Правдива історія про українського диктатора»у справі про втручання в роботу екс—прем'єр—міністраАрсенія Яценюка.
Печерський районний суд Києва призначив семантико-текстуальну експертизу книги депутата-утікача Олександра Онищенка «Петро П'ятий. Правдива історія про українського диктатора» у справі про втручання в роботу екс-прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.
Про це йдеться в ухвалі суду від 18 червня.
Клопотання про відповідну експертизу подав слідчий Національної поліції.
Під час досудового розслідування встановили, що «публічні заяви ОСОБА_2 (Онищенко – ред.), а також публічно продемонстровані ним матеріали містять відомості про те, що він отримав вказівку організувати антикомпанію проти прем'єр-міністра України ОСОБА_4 (Яценюк — ред.), аби згодом його рейтинг упав з 30 % підтримки українців до 1%. У квітні 2016 року ОСОБА_4 (Яценюк — ред.) був змушений подати у відставку. Відставка Арсенія ОСОБА_4 з посади прем'єр-міністра України була спланована. Медійна антикомпанія тривала 10 місяців і щомісяця на неї витрачали 3 млн. доларів».
Суд клопотання задовольнив.
Експерти досліджуватимуть об'єктивний зміст8 шматків тексту.
Нагадаємо, Онищенко, якого підозрюють у грошових махінаціях з реалізацією газу, оприлюднив частину запису розмови нібито з президентом Петром Порошенком.
18 березня Онищенко заявив про наявність записів із погрозами Порошенка.
Раніше суд дозволив проводити заочне розслідування щодо розшукуваного в Україні народного депутата Олександра Онищенка.
НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із «Укргазвидобуванням» у грудні 2015 року. За версією слідства, в період з січня 2013 по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого «Укргазвидобування» зазнало збитків на більш ніж 740 млн грн.
Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Наразі 7 осіб, у тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку, 12 обвинувальних актів стосовно 18 осіб скеровано до суду, із них щодо 7 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.
Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.
5 липня 2016 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові.
Наприкінці лютого 2017 року Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенкові депутатську недоторканність.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Депутат Онищенко розповів про «компромат» проти Порошенка.
- Поділитися: