Окружний адміністративний суд Києва роз'яснив рішення про заборону Уляні Супрун очолювати Міністерство охорони здоров’я.

Зокрема, суд заборонив Уляні Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень Міністра охорони здоров’я України. Водночас їй не заборонили здійснювати повноваження, делеговані їй як заступниці міністра.

Своє рішення суд мотивував «наявністю ознак очевидної протиправності» у тимчасовому виконанні Супрун повноважень міністра у термін, що перевищує один місяць з моменту наділення її відповідними повноваженнями (27 липня 2016 року).

​Суд встановив, що поза межами такого терміну Супрун може виконувати виключно ті повноваження Міністра охорони здоров’я України, які були надані за дорученням такого Міністра. У суді зазначили, що в них немає доказів ухвалення такого розпорядчого документа.

​«Окрім того суд врахував доводи позивача про те, що у 2015 році Супрун Улян отримала громадянство України і, водночас, досі перебуває в іноземному громадянстві (громадянство США), в той час як відповідно до Закону України «Про громадянство України» в Україні існує єдине громадянство», — додали у суді.

5 лютого окружний адміністративний суд Києва заборонив очільниці Міністерства охорони здоров'я Уляні Супрун виконувати обов'язки міністерки охорони здоров'я до кінцевого рішення суду за позовом депутата «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігоря Мосійчука про некомпетентність Супрун на посаді.

У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що отримали інформацію про ухвалу позову зі ЗМІ й вже консультуються з юристами.

Уряд оскаржуватиме рішення щодо відсторонення Супрун з посту в.о. міністерки охорони здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЧи є за що звільняти Уляну Супрун?

У жовтні 2018 комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я підтримав постанову звернення до Кабінету міністрів про звільнення виконувачки обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляни Супрун та її заступника Олександра Лінчевського. Тоді Супрун назвала рішення комітету відповіддю старої системи та знаком, що вони «діють правильно».

У квітні 2018 комітет Ради з питань охорони здоров'я висловив недовіру виконувачці обов'язків міністра охорони здоров'я Уляні Супрун і схвалив проект звернення до уряду про її звільнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Система зміниться за два — три роки, тоді й відпочинемо» — інтерв'ю з очільницею Мінохорони здоров'я.

Поділитись: