Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною постанову Кабінету міністрів України від 27 квітня 2016 року, якою визначався порядок формування ціни на газ для населення.

Зазначається, що відповідна постанова покладала спеціальні права на Нафтогаз України продавати газ громадянам за ціною, нижчою від ринкової ціни. Позивачкою у справі була кандидатка у президенти України Юлія Тимошенко.

«Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив таке рішення у зв’язку з порушенням урядом порядку прийняття оскаржуваної постанови в частині її погодження з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та Державною регуляторною службою України, оприлюднення проекту постанови та інше, що загалом призвело до усунення від участі у прийнятті оскаржуваного рішення значного кола зацікавлених осіб», — повідомляють у суді.

Зазначається, що судова тяганина щодо скасування цієї урядової постанови тривала з 2016 року. У суді пояснюють, що розгляд справи затягнувся через зміну складу суддів.

Зазначимо, що чинна постанова Кабміну, якою встановлюється рівень цін на газ для населення на рівні 8550 гривень за тисячу кубометрів ухвалена у вигляді змін до постанови, яку суд визнав незаконною. Водночас скасована постанова уже втратила чинність.

Нагадаємо, що на засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Відтак, з 1 листопада вартість газу для населення складає 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Загалом, ціни на газ для населення зростатимуть у три етапи та з 2020 року підвищаться до 12,3 тисячі гривень за тисячу кубометрів.

Підвищення цін на газ для населення було однією з вимог Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Поділитись: