Очільниця Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард та президент України Петро Порошенко у Києві 6 вересня 2015 року
Фото:

EPA

Міжнародний валютний фонд перерахував Україні перший транш в рамках нової кредитної програми stand-by у розмірі 1,4 мільярда доларів.

Кошти уже зараховано до міжнародних валютних резервів.

«Завдяки надходженню на суму 1 млрд спеціальних прав запозичень (близько 1,4 млрд дол. США) від Фонду, міжнародні резерви України зросли до 20,1 млрд дол. США станом на 21 грудня 2018 року», — повідомляють в НБУ.

Зазначається, що завдяки перерахуванню траншу МВФ обсяг міжнародних валютних резервів України досяг максимального за останні 5 років значення — 20,1 мільярда доларів. Востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року.

Водночас, у міжнародній рейтинговій компанії Fitch повідомляють, що Україна залишається залежною від співпраці з МВФ та виділення наступних траншів. Більше того, там вважають, що Україні необхідно буде продовжити співпрацю з МВФ навіть по закінченню чинної програми, розрахованої на 14 місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Новий транш МВФ зарахують до золотовалютних резервів України. Їхнє зарахування дозволить уряду розрахуватися у пікові періоди виплат за державним боргом, які припадуть на початок 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не має підстав відмовити Україні у фінансуванні через воєнний стан

Також повідомлялось, що перший транш МВФ складатиме близько 2 мільярдів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Поділитись: