Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом народного депутата від фракції Опозиційний блок Дмитра Шенцева до спікера парламенту Андрія Парубія щодо голосування за курс України на набуття членства в ЄС та НАТО.

«Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження справі за позовом Дмитра Шенцева до голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо голосування за стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО».

Позивач просить суд визнати протиправними дії Андрія Парубія під час розгляду та прийняття в цілому проекту закону «Про внесення змін до Конституції України про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО».

На думку Шенцева, Парубій організував особисте голосування народних депутатів, порушивши Конституцію України та закон «Про регламент Верховної Ради».

Водночас, позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність спікера Верховної Ради України під час даного голосування щодо «незабезпечення роботи парламенту, як колегіального представницького органу, повноваження якого здійснюються спільною діяльність народних депутатів України».

Суд розглядатиме даний позов в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Нагадаємо, Верховна Рада 7 лютого підтримала зміни до Конституції України, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО, а 19 лютого відповідний закон підписав Порошенко.

Ще в листопаді 2018 Конституційний суд визнав пропоновані зміни щодо членства в ЄС на НАТО такими, що відповідають Конституції. Раніше його підтримав комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку

Поділитись: