Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила про початок переговорів щодо обміну капітана судна «Норд» з анексованого Криму Володимира Горбенка на командира українського судна «ЯМК-0041» Віктора Новіцького.

«Ми сьогодні з європейським інститутом омбудсменів і його прогресивними представниками створюємо дорожню карту вирішення цього питання», — сказала Москалькова.

Водночас уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила каналу «112 Україна», що Горбенко залишився в Україні, бо стосовно нього проводяться процесуальні дії.

«Він на волі, по ньому йдуть процесуальні дії. Коли процес буде завершено, буде вирішена його подальша доля. Він зараз в Україні, вільно пересувається. Його ніхто не затримував», — сказала вона.

Нагадаємо, 30 жовтня в прес-службі Москалькової заявили про обмін 7 українських моряків з судна  «ЯМК-0041» на 7 моряків з судна «Норд». Водночас Денісова заявила, що обміну не було, проте підтвердила, що українські моряки повернулися додому, а моряки з судна «Норд» виїхали до анексованого Криму.

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі українські правоохоронці затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ.

На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальший перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

19 квітня Державна прикордонна служба України заявила, що двоє членів екіпажу «Норда» залишили Україну з підробленими паспортами РФ. Вже удень під час оформлення пасажирів на рейс до Мінська, прикордонники відмовили у виїзді ще 7 українцям-членам суднокоманди «Норд»

У червні повідомлялось, що суд зняв заборону на відвідування Криму для капітана судна «Норд».

Пізніше у прокуратурі Криму заявили, що члени екіпажу керченського судна «Норд» можуть безперешкодно повертатися додому в анексований Крим, оскільки є лише свідками у справі капітана судна.

Також прокуратура завершила досудове розслідування у справі щодо капітану судна «Норд».

Речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян повідомив, що екіпаж судна «Норд» не нестиме адміністративної відповідальності за незаконний перетин кордону України, оскільки збіг термін розгляду справи в суді.

Зазначимо, що Україна не визнає ані російської реєстрації «Норду», ані російських паспортів екіпажу, адже вони були видані в Керчі. Рибалки — українські громадяни, які порушили порядок виїзду з окупованого Криму, вийшовши з Керченського порту, який був закритий українською владою ще навесні 2015 року.

Поділитись: