Життя

Російський паспорт у капітана судна «Норд» вилучили ще під час затримання у 2018 році — прокуратура Криму

Інтерфакс-Україна
Життя/Російський паспорт у капітана судна «Норд» вилучили ще під час затримання у 2018 році — прокуратура Криму
Зберегти
Вигляд
Російський паспорт у капітана кримського судна «Норд» Володимира Горбенка, який начебто виїхав до анексованого Криму, вилучили ще під час затримання у 2018 році. Документ є в матеріалах кримінального провадження.

Про це сказав заступник прокурора прокуратури АР Крим Ігор Поночовний. Він допустив, що теоретично у Горбенка міг бути інший паспорт громадянина РФ.

За його словами, у Горбенка не було документів для перетину адмінмежі з півостровом.

«За тими документами, які були в наявності у капітана судна «Норд», він не міг перетнути адмінмежу зі тимчасово окупованим Кримом, можливе перетинання ним кордону контролювалося», — сказав Поночовний.

У прокуратурі Криму зазначили, що клопотатимуть про оголошення його у розшук.

В інтерв'ю «Комсомольській правді» Горбенко розповів, що поїхав до Криму за російським паспортом.

«Дуже радію, що повернувся додому. Відчуття на словах невимовні», — сказав Горбенко.

Інформацію про його виїзд до Криму підтвердила мати Горбенка, Євгенія.

За даними українських прикордонників Горбенко офіційно не перетинав український кордон та адміністративну межу з анексованим Кримом.

Адвокат Горбенка, Олександр Руденко, заявив, що Горбенко зник 26 січня й ніхто з рідних не знає про його місце перебування, окрім того всі речі залишились у квартирі. На думку адвоката, до зникнення могли бути причетні правоохоронні органи, оскільки у квітні Горбенко вже зникав, утім через 5 годин стало відомо, що його затримала Служба безпеки України.

За словами адвоката, поліція Мелітополя відкрила провадження за фактом зникнення капітана судна «Норд» Володимира Горбенка, затриманого українськими прикордонниками у березні 2018 року.

Нагадаємо, 25 березня минулого року в Азовському морі українські правоохоронці затримали судно з анексованого Криму під прапором Росії.

На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальших перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тонн морепродуктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

Згодом прокуратура дозволила членам екіпажу судна «Норд» безперешкодно повертатися додому в анексований Крим, оскільки вони лише свідками у справі капітана судна — Володимира Горбенка, якому інкримінують порушення правил в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. 

У серпні минулого року прокуратура завершила досудове розслідування у справі щодо капітана судна «Норд». У грудні у суді Києва відбулося підготовче засідання у справі капітана «Норду» Володимира Горбенка.

Пов`язані новини