Політика

Суд у Львові визнав недійсним мораторій на російську музику та книжки: позов подавав рух Медведчука

Український вибір — право народу
Політика/Суд у Львові визнав недійсним мораторій на російську музику та книжки: позов подавав рух Медведчука
Зберегти
Вигляд
Львівський окружний адміністративний суд визнав незаконним та недійсним рішення Львівської облради про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області. Про це заявили в Громадському русі «Український вибір — право народу», головою якої є Віктор Медведчук, кум президента Росії Володимира Путіна.

У русі зазначили, що своїм позовом відстоювали права громадян, перш за все російськомовних.

«Український вибір — право народу» вказує, що мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту порушує 10 статтю Конституції України, яка гарантує вільне використання російської та інших мов нацменшинств, а також закони «Про місцеве самоврядування», «Про культуру», «Про національні меншини України», «Про принципи попередження та протидії дискримінації в Україні», конвенцію Ради Європи про захист нацменшин та ще кілька документів.

Організація вказала, що й надалі буде відстоювати права російськомовного населення та «добиватися скасування антиконституційних рішеня політиків, одержимих русофобією».

19 вересня Львівська обласна рада ввела мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області. Спеціаліст з питань реформи децентралізації Юрій Ганущак зазначив, що таке рішення порушує Конституцію України, а посол Канади в Україні Роман Ващук назвав рішеня дискримінаційним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мораторій на «язик»: чому депутати місцевих рад не радять слухати пісні російською

Пов`язані новини