Суд у Москві продовжив термін домашнього арешту для російського режисера, художнього керівника «Гоголь-центру» Кирила Серебренникова, якого звинувачують у розкраданні бюджетних грошей.

Суд у Москві продовжив термін домашнього арешту для російського режисера, художнього керівника «Гоголь-центру» Кирила Серебренникова, якого звинувачують у розкраданні бюджетних грошей.

Про це повідомляє російське агентство «Інтерфакс».

«Продовжити щодо Серебренникова запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на термін до 19 вересня», — оголосив рішення суддя.

На засіданні слідчий заявив, що, перебуваючи на волі, Серебренников може спробувати втекти від суду, а також чинити тиск на свідків у справі.

Адвокатка Серебренникова раніше клопотала про звільнення його під грошову заставу, проте суд вважає неможливим обрати щодо режисера таку міру запобіжного заходу.

Сам Серебренников заявив, що «театр під назвою домашній арешт, триває в його житті вже рік».

«За цей рік слідство не представило жодних законних підстав, які обґрунтовували б мою ізоляцію від суспільства. Мені є чим пишатися, тому що проект «Платформа» надзвичайно важливий для суспільства. Вивчивши всі томи кримінальної справи, я усвідомив всю його абсурдність. Це справжнісінька розправа над неугодним режисером», — сказав він у суді.

Раніше у травні суд не дозволив режисеру Серебренникову залишати квартиру та ходити на роботу.

22 серпня 2017 року в Росії режисеру Серебренникову висунули звинувачення у шахрайстві. У той же день Серебренникова затримали та повезли на допит до Слідчого комітет РФ.

У жовтні під час засідання до матеріалів справи долучили додатковий список людей, які поручились за Серебренникова. Серед них Йосип Кобзон, Мирон Федоров (репер «Оксімірон»), Зураб Церетелі, Борис Гребенщиков, Олександр Цекало, Станіслав Говорухін, Аліса Фрейндліх, Олег Басилашвілі та інші. Всього в цьому списку понад 30 імен.

4 грудня 2017-го суд у Москві залишив режисера Кирила Серебренникова під домашнім арештом, таким чином відмовивши його адвокатам в апеляції на попереднє рішення суду.

У січні 2018-го в Росії завершили розслідування справи режисера Серебренникова — сума збитку зросла вдвічі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Театральне розслідування: у чому звинувачують російського режисера Кирила Серебренникова.

Поділитись: