Андрій Шевчеко, Богдан Головаш, Сергій Попов (зліва направо) у суді 17 квітня 2019
Фото:

Вікторія Рощина/Громадське

Суд у Москві залишив під вартою ще чотирьох українських моряків Володимира Терещенка, Богдана Головаша, Сергія Попова та Андрія Шевченка. Їм продовжили запобіжний захід на три місяці — до 24 липня.

Про це передає кореспондентка Громадського із зали суду.

Андрій Шевченко привітав свою дружину з прийдешнім днем народження. Завтра, 18 квітня, у неї день народження.

Раніше термін тримання під вартою продовжили чотирьом українським морякам Роману Мокряку, Андрію Оприску, Євгену Семидоцькому, Сергію Цибізову

Сторона обвинувачення просила продовжити арешт, наголошуючи на необхідності отримання результатів експертиз.

Сторона захисту заявила, що українці є військовополоненими і мають бути звільнені, до того ж сторона захисту заявила, що захоплення моряків було фактом агресії з боку РФ.

Самі моряки не відповідали на жодні запитання окрім імені, віку та звання, наголошуючи, що відповідно до третьої Женевської конвенції є військовополоненими.

Перед засіданням суду Громадське поспілкувалося з частиною моряків .

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.

Поділитись: