Суд у Москві заочно арештував лідера С14 Євгена Карася
Басманний суд Москви заочно заарештував українця Євгена Карася як одного з підозрюваних у нібито нападі на російське посольство у Києві у вересні 2016 року. Про це повідомляє російське видання РБК з посиланням на прес—секретаря суду Юнону Царьову.
Карасю пред'явлено обвинувачення за ч. 2 ст. 360 Кримінального кодексу Росії (напад на осіб чи установи, які користуються міжнародним захистом) і за ст. 329 КК РФ (наруга над державним прапором Росії).
Сам Євген Карась, коментуючи рішення суду Москви, повідомив у Facebook, що не був присутній під час акції біля російського посольства у Києві.
«Вмомент, коли «атакували російське посольство» — це вересень 2016 року, я взагалі певно був не в Києві», — повідомив Карась.
Йдеться про акцію біля посольства Росії у вересні 2016 року — коли демонстранти влаштували протест проти виборів у Держдуму Росії.
«Чому не припаяли за день коли я реально ходив з протестом в офіс Росспівробітництва?», — висловив здивування лідер праворадикалів.
Євген Карась — лідер праворадикальної організації С14, яка заборонена в Росії. Крім того у грудні 2018 року уряд Росії запровадив санкції проти Євгена Карася.
Нагадаємо, праворадикальна організація С14 позивається до суду проти Громадського через публікацію про неонацистів. Однак, суд відмовив С14 у відкритті провадження за позовом проти Громадського.
Водночас, низка експертів, які вивчають праві рухи, зазначають, що сьогодні в Україні неонацизм проявляється в невеликих організаціях, наприклад, у С14.
Так, спеціаліст з ультраправого руху, кандидат політичних наук Антон Шеховцов у коментарі Громадському висловив думку, що у С14 неонацизм проявляється на системному рівні.
Експерт інституту Євроатлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд також зазначив, що С14, яка раніше вважалася молодіжною організацією партії «Свобода», можна кваліфікувати як неонацистську.
ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ЦЕ ЧИТАЙТЕ: Хто такі неонацисти та чи є вони в Україні
Крім того, у липні минулого року біля Голосіївського районного суду стався конфлікт між журналістом Громадського Ігорем Бурдигою та представниками праворадикальної групи С14
- Поділитися: