Екс-глава передвиборчого штабу американського президента Дональда Трампа та політконсультант українського екс-президента Віктора Януковича, політтехнолог Пол Манафорт свідомо давав неправдиві свідчення щодо ключових епізодів розслідування. Про це йдеться у постанові судді Емі Берман Джексон, винесеній 13 лютого.

Суддя зазначила, що Манафорт навмисне збрехав щонайменше у трьох випадках, зокрема щодо свого спілкування з колишнім бізнес-партнером, політконсультантом Костянтином Килимником (якого ФБР звинувачує у зв’язках з російською розвідкою).

У постанові йдеться, що Манафорт збрехав у відповідь на питання, чи передавав він Килимнику дані соцопитувань, проведених штабом Трампа. Також збрехав щодо обговорення з Килимником так званого плану врегулювання в Україні.

«План, зокрема, передбачав зняття санкцій щодо Росії — це рішення однозначно було на користь режиму Путіна», — вказує «Голос Америки».

Килимник ці звинувачення відкидає.

Водночас суддя визнала Манафорта не винним у тому, що він свідомо збрехав, відповідаючи ще на два питання слідчих — щодо ролі Килимника в перешкоді правосуддю та своїх контактів з членами адміністрації Трампа.

«Голос Америки» додає, що команда спецпрокурора Мюллера припускає, неправдиві свідчення стосуються розслідування щодо можливої змови працівників штабу Трампа з Кремлем (Росія та сам Трамп факт змови заперечують).

На початку лютого 2018 стало відомо, що Манафорт продовжував займатися політичними питаннями в Україні 2018 році, після того, як йому оголосили обвинувачення.

Раніше телеканал CNN повідомив, що Манафорт очікував виплати $2,4 млн від українських політиків та олігархів, серед яких Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

У США Пола Манафорта звинуватили за 18 пунктами — більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював з українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Поділитись: