Федеральний суддя у Каліфорнії наклав тимчасову заборону на використання коштів з оборонного бюджету для будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Про це повідомляє CNN.

Йдеться про один мільярд, який Пентагон виділив на будівництво стіни зі свого бюджету. У 56-сторінковій постанові суддя Хейвуд Джиліам з Каліфорнії заявив, що Трамп не може використовувати ці кошти без схвалення Конгресу. 

Хоча постанова не перешкоджає адміністрації Трампа використовувати кошти з інших джерел для створення проектів, це все одно невдача для президента. 

Наприкінці березня Міністерство оборони США дозволило використати 1 мільярд доларів на будівництво 91-кілометрової ділянки стіни на кордоні з Мексикою. Це перші виділені кошти на стіну з Мексикою в межах надзвичайного стану, запровадженого Трампом задля отримання коштів на бар'єри на кордоні.

Нагадаємо, 15 лютого Трамп оголосив про введення надзвичайного стану, щоб забезпечити фінансування на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Після цього юридичний комітет Палати представників Конгресу США ініціював розслідування законності введення режиму надзвичайного стану. А Палата представників США, двадцять штатів та дві асоціації адвокатів звернулися в суди з позовами проти введення Дональдом Трампом режиму надзвичайної ситуації в країні.

Поділитись: