Президент США Дональд Трамп заявив, що сьогодні, 15 лютого, підпише постанову про запровадження надзвичайного стану, щоб забезпечити фінансування на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Раніше Конгрес ухвалив бюджет, у якому не передбачалося 5,7 млрд доларів на будівництво, як того хотів Трамп.

«Я підпишу постанову про надзвичайний стан. До таких дій багато разів вдавалися багато президентів з 1977 року, це дає президентові владу», — сказав Трамп під час прес-конференції у Білому Домі.

Президент оголосив, що планує зібрати 8 мільярдів доларів.

«Ми всі знаємо, що стіни працюють», — додав він.

Американське законодавство дозволяє президентові у часи кризи ввести надзвичайний стан. Таким чином, його повноваження розширюються — однак спершу він має дати роз’яснення Конгресу, які саме.

«Ми хочемо зробити просту річ: зупинити потік наркотиків у нашу країну, потік кримінальних угруповань», — додав Трамп.

Раніше видання Bloomberg, посилаючись на анонімні джерела, повідомляло, Трамп перенаправить на будівництво 3,5 мільярда, виділених Міністерству оборони. Також, у межах своїх звичних повноважень, американський президент перенесе 2.5 мільярда доларів, спрямованих на боротьбу з наркотиками та 600 мільйонів з програми Міністерства фінансів з конфіскації наркотиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як, чому і навіщо — головне про надзвичайний стан у США

Через розбіжності між демократами та республіканцями щодо фінансування будівництва, 22 грудня 2018 року у США розпочався найдовший в історії шатдаун. Він тривав 35 днів. Згодом Трамп погодився тимчасово відновити роботу уряду з вимогою знайти компроміс щодо його прохання. Однак законодавці виділили лише 1,4 мільярда доларів на вже існуючі бар’єри на кордоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Шатдаун через стіну Трампа вже обійшовся США в $11 мільярдів, чому президент не відступає?

Поділитись: