Суд узяв під варту генерала Павловського, який фігурує у справі про закупівлю неякісної техніки для Збройних сил

Заступник міністра оборони Ігор Павловський, якого підозрюють у розтраті 149 млн грн бюджетних коштів, в залі засідань Солом'янського райсуду Києва, 12 жовтня 2017 року
Заступник міністра оборони Ігор Павловський, якого підозрюють у розтраті 149 млн грн бюджетних коштів, в залі засідань Солом'янського райсуду Києва, 12 жовтня 2017 рокуВ'ячеслав Ратинський / УНІАН

Печерський суд Києва в понеділок, 12 липня, обрав запобіжний захід колишньому заступнику міністра оборони України Ігорю Павловському, який фігурує у справі про продаж неякісної військової техніки для Збройних сил.

Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

Суд задовольнив клопотання слідчих і узяв Павловського під варту на два місяці з альтернативною застави в понад 475 мільйонів гривень. Сам Павловський на суді заявив, що не має таких грошей, а рішення суду оскаржуватиме, передає «BBC News Україна».

2 липня слідчі ДБР повідомили Павловському про підозру в змові та організації постачання до армійських підрозділів військової техніки низької якості протягом 2016-2018 років.

Окрім Павловського, у справі фігурують ще троє людей: голова правління заводу «Кузня на Рибальському» Валерій Шандра і двоє колишніх начальників одного з профільних департаментів міністерства оборони. Їм усім уже обрали запобіжні заходи. Загальна сума застави для всіх фігурантів перевищує 1,8 мільярда гривень.

Ігор Павловський — генерал-лейтенант, який очолював оборону Маріуполя під час боїв у вересні 2014 року. Протягом 2015-2019 років він був заступником міністра оборони України. У Росії проти нього порушили кілька кримінальних проваджень.

У чому суть справи?

Про розслідування ЗМІ писали ще наприкінці квітня 2021 року, коли стало відомо про обшуки слідчих ДБР на територіях заводів «Кузня на Рибальському» й «Богдан Моторс».

Як стверджує Державне бюро розслідувань, протягом 2016-2018 років посадовці Міноборони спільно із заводами «Кузня на Рибальському» і «Богдан Моторс» організували постачання бойових катерів «Кентавр» і машин швидкої допомоги. Ця техніка нібито не відповідала вимогам і не могла використовуватися в Збройних силах.

ДБР оцінює збитки від нібито незаконних дій на суму в понад 475 мільйонів гривень. Слідство у справі ще триває. У разі доведення провини фігурантам загрожує від семи до десяти років позбавлення волі.

Павловський фігурує ще в одній справі, яку Національне антикорупційне бюро України почало розслідувати ще у 2017 році. Ексзаступник міністра оборони нібито причетний до схеми, згідно з якою «Богдан Моторс» за завищеними цінами продав для Збройних сил вантажні автомобілі. Унаслідок цього держава зазнала збитків більше ніж на 17 мільйонів гривень.

Головним фігурантом справи є Олег Гладковський, колишній перший заступник секретаря Ради нацбезпеки й оборони і бенефіціарний власник «Богдан Моторс». Ще в червні 2020 року слідство в цій справі завершили. Наразі сторона захисту знайомиться з матеріалами розслідування.

«Богдан Моторс» у липні 2021 року оголосив про банкрутство. Як випливає із судових документів, компанія заборгувала кредиторам 6,7 мільярда гривень.

Заводами «Кузня на Рибальському» і «Богдан Моторс» раніше частково володів п'ятий президент, нині лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко. Справу, де фігурує Павловський, він назвав «судилищем», замовником якого нібито є особисто Володимир Зеленський.