Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом Української православної церкви Московського патріархату до Міністерства культури через вимогу вказати у назві приналежність до Росії.

УПЦ МП просить скасувати наказ Мінкульту щодо переліку релігійних організацій, які мають вказувати у назві свою приналежність до Росії.

Справу розглянуть за правилами прощеного провадження без повідомлення учасників справи.

Наприкінці минулого року Верховна Рада зобов'язала УПЦ МП вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви. Після ухвалення закону у залі парламенту побилися депутати від «Опоблоку» на «Народного фронту».

Напередодні прихожани УПЦ МП під Радою влаштували акцію проти перейменування церкви на РПЦ.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам.

Поділитись: