Судді Шостого апеляційного адмінсуду повністю відмовили у задоволенні адміністративного позову лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко до президента Петра Порошенка щодо його передвиборчої агітації.

Колегія Суддів розглянула позов 20 лютого. За даними суду, у позові Тимошенко вимагала визнати протиправними дії Порошенка щодо проведення передвиборчої агітації. Також Тимошенко заявляла про начебто факти використання Порошенком інших коштів, крім коштів свого виборчого фонду, при фінансуванні передвиборчої агітації.

Тимошенко вважає, що під час виступу 14 лютого у Харкові з нагоди 85-ї річниці від дня заснування АТ «Турбоатом» Порошенко здійснював агітацію за себе як кандидата у президенти, начебто виголошуючи подальші цілі та окремі тези власної передвиборчої програми.

У матеріалах суду зазначено, що представник Порошенка повідомив, що поїздка Порошенка до Харківської області була спланована заздалегідь і під час промови він виступав саме як президент, а не кандидат на цю посаду. Також представник Порошенка зазначив, що промова президента не містила закликів голосувати або не голосувати за певного кандидата і не обговорювалася передвиборча програма жодного кандидата.

«Згідно з ч.1 ст. 58 Закону «Про вибори Президента України», до передвиборчої агітації слід відносити будь-яку діяльність, метою якої є спонукання виборців голосувати або не голосувати за певного кандидата на пост президента», — йдеться у повідомленні суду.

На зауваження представника Тимошенко про те, що окремі телеканали безкоштовно транслювали промову Порошенка, у суді відповіли, що ЗМІ самостійно можуть вирішувати, як висвітлювати робочі поїздки президента.

З огляду на це суд відмовив у задоволенні позову в повному обсязі.

Раніше в штабі Порошенка заявили, що він щодня витрачає орієнтовно 10 мільйонів гривень на передвиборчу кампанію.

Нагадаємо, згідно з останнім опитуванням, яке проводив Центр Разумкова, шоумен Володимир Зеленський має найбільшу підтримку серед українців, які планують брати участь у виборах президента. Далі йдуть Порошенко та Тимошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-2019

ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори президента України 2019: Хто у нас кандидати?

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.

Поділитись: