Шостий апеляційний адміністративний суд Києва відмовив «Партії пенсіонерів України» у задоволенні позову до Центральної виборчої комісії про скасування реєстрації експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі кандидатом в народні депутати України.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У задоволенні позову відмовили повністю, а також постановили стягнути з «Партії пенсіонерів України» судовий збір за подачу адміністративного позову у розмірі 1921 грн.

Рішення суду набирає чинності після закінчення строку на апеляційне оскарження. Його можуть оскаржене в Касаційному адміністративному суді в складі Верховного суду).

Нагадаємо, 21 червня суд вирішив, що Саакашвілі проживав останні 5 років в Україні, тому він може брати участь у парламентських виборах.

26 липня 2017-го Петро Порошенко припинив громадянство Саакашвілі. Жодних заяв стосовно цього ні президент, ні співробітники адміністрації не робили. А 28 травня 2018-го президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України. 29 травня він вже повернувся в Україну.

У вересні 2017 року Саакашвілі незаконно перетнув державний кордон Польщі та України, що підтверджується рішеннями місцевого та апеляційного судів. У зв’язку з цим йому заборонили в’їзді в Україну до 2021 року.

У грудні 2017-го Саакашвілі, як лідер партії «Рух нових сил» організував в центрі Києва кілька протестів.

5 грудня співробітники СБУ та ГПУ затримали колишнього президента Грузії на даху будинку по вулиці Костьольній у Києві, в якому він мешкає. Утім, доставити в СІЗО не змогли — його соратники спочатку заблокували автівки силовиків, а відтак буквально вирвали політика в них із рук.

12 лютого 2018 року Саакашвілі все ж затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі за процедурою реадмісії.

Поділитись: